TVN24 | Świat

Sześć świeckich kobiet powołanych przez papieża do watykańskiej rady

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

W skład watykańskiej Rady do spraw Ekonomicznych wejdzie sześć świeckich kobiet, naukowców i menedżerek. Zdecydował o tym w czwartek papież Franciszek. Instytucja ta została powołana przez papieża w ramach reformy watykańskich finansów i ma decydować o polityce ekonomicznej za Spiżową Bramą.

W skład Rady do spraw Ekonomicznych w Watykanie wchodzą dostojnicy kościelni z kilku krajów, a od czwartku także świeckie kobiety. Papież Franciszek zdecydował o powołaniu sześciu naukowców i menedżerek do instytucji, która ma pomóc w prowadzeniu przez Watykan "właściwej polityki ekonomicznej".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Papież Franciszek powołał sześć świeckich kobiet w skład rady odpowiedzialnej za politykę ekonomiczną w WatykanieBenhur Arcayan/Wikimedia CC BY 2.0

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że nominacje od papieża otrzymały: profesor prawa Charlotte Kreuter-Kirchhof i ekonomistka Marija Kolak z Niemiec, menedżerka i szefowa dużych instytucji biznesowych Eva Castillo Sanz z Hiszpanii, związana niegdyś z brytyjską rodziną królewską jako skarbniczka Leslie Jane Ferrar, hiszpańska bizneswoman Maria Concepcion Osakar Garaicoechea i Ruth Maria Kelly z uniwersytetu w Londynie.

Jedynym świeckim mężczyzną powołanym do tego grona jest Włoch Alberto Minali, pracujący w sektorze ubezpieczeń.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Benhur Arcayan/Wikimedia CC BY 2.0