Przyznali, że zamordowali nauczycielkę z powodu złych ocen. Nastolatkom grozi dożywocie 

Źródło:
CBS News, KCRG
Willard Miller i Jeremy Goodale przyznali się do zamordowania nauczycielki Fairfield High School
Willard Miller i Jeremy Goodale przyznali się do zamordowania nauczycielki Fairfield High School
Google Earth
Fairfield High School

17-letni Willard Miller i 18-letni Jeremy Goodale przyznali się we wtorek do zamordowania Nohemy Graber, nauczycielki języka hiszpańskiego w amerykańskiej Fairfield High School - informuje CBS News. Według śledczych zabójstwa dopuścili się w 2021 roku, a jego motywem miało być otrzymanie przez jednego z nich złej oceny z prowadzonego przez 66-latkę przedmiotu. Nastolatkom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Z informacji przekazanych przez prokuraturę, na które powołuje się portal CBS News, inicjatorem zabójstwa miał być 16-letni wówczas Willard Miller, który otrzymał od Graber złą ocenę z prowadzonych przez nią zajęć języka hiszpańskiego, co obniżyło jego ogólną średnią ocen. Miał on skontaktować się z Jeremym Goodalem, a następnie namówić go do przeprowadzenia ataku na 66-latkę. Planowaniem zbrodni nastolatkowie mieli zajmować się przez następne dwa tygodnie. 

Nohema GraberFairfield (Iowa) Police Department via AP/EastNews

ZOBACZ TEŻ: Miał zabić ciotkę, bo zmuszała go do nauki. Zwłoki ukrył za lodówką

Willard Miller i Jeremy Goodale przyznali się do zabójstwa nauczycielki

Miller i Goodale przyznali we wtorek, że napadli na Graber podczas jednego z jej regularnych spacerów w miejscowym parku. Według tej relacji zaatakowali nauczycielkę przy pomocy kija bejsbolowego, co finalnie doprowadziło do jej śmierci. Zwłoki 66-latki ukryli na terenie parku, przykrywając je plandeką, taczką ogrodową i podkładami kolejowymi. Świadkowie utrzymują, że widzieli tego dnia dwóch mężczyzn jadących należącym do Graber samochodem. Jej van został porzucony na końcu wiejskiej drogi. 

Willard Miller i Jeremy Goodale przyznali się do zamordowania Nohemy GraberAssistant Jefferson County Attorney

Jak podaje CBS News, zgromadzone przez prokuraturę dowody wskazują, że zarówno Miller, jak i Goodale uderzyli nauczycielkę kijem. Pierwszy z nich zaprzecza jednak jakoby miał ją zaatakować, utrzymując, że jego udział w morderstwie ogranicza się do pomocy w zaplanowaniu i przeprowadzeniu zabójstwa. Z uwagi na charakter zbrodni obaj zostali oskarżeni jako dorośli, jednak, jako że w dniu ataku mieli zaledwie 16-lat nie podlegają wyrokowi dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, stosowanego w takich przypadkach. 

Dla Millera prokuratura zamierza wnioskować o karę od 30 lat więzienia do dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia. Z kolei dla drugiego sprawcy, Jeremy'ego Goodale'a, prokuratura wnosi o karę od 25 lat do dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością zwolnienia warunkowego - informuje CBS News.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatek zaatakował w szkole w Sao Paulo. Zginęła nauczycielka

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: CBS News, KCRG

Źródło zdjęcia głównego: Assistant Jefferson County Attorney