Nastolatek zaatakował w szkole w Sao Paulo. Zginęła nauczycielka

Autor:
asty//now
Źródło:
Reuters

Uczeń jednej ze szkół w największym brazylijskim mieście Sao Paulo śmiertelnie dźgnął nożem nauczycielkę i ranił trzech innych nauczycieli i dwóch uczniów - poinformowały władze. Podejrzany o dokonanie ataku 13-latek został zatrzymany.

Brazylijska nauczycielka wychowania fizycznego zmarła po tym, jak 13-letni uczeń z nożem w ręce zaatakował ją, a także trzech innych pedagogów i dwóch uczniów w szkole publicznej w Sao Paulo - przekazał w poniedziałek sekretarz stanu do spraw bezpieczeństwa publicznego Guilherme Derrite.

Nastolatek został przewieziony na komisariat policji w celu przesłuchania w towarzystwie rodziców.

- Życie pozostałych nauczycieli, którzy brali udział w zdarzeniu, nie jest zagrożone, a obrażenia dwojga uczniów były niewielkie - przekazał sekretarz edukacji w Sao Paulo Renato Feder, który ogłosił trzydniową żałobę. Podkreślił, że jest za wcześnie, aby spekulować na temat motywu ataku.

Bohaterski czyn nauczycielki, obezwładniła napastnika

Guilherme Derrite wspomniał podczas konferencji prasowej, że udało się uniknąć większego rozlewu krwi dzięki szybkiej interwencji 71-letniej nauczycielki wychowania fizycznego. - To był bohaterski czyn - ocenił sekretarz stanu do spraw bezpieczeństwa publicznego.

- To ona obezwładniła napastnika i dopilnowała, by nóż został mu odebrany. Gdyby nie bohaterska postawa tej nauczycielki, tragedia byłaby z pewnością znacznie większa - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości