Chicago. W strzelaninach zginęło osiem osób, 63 zostały ranne

Autor:
asty,
karol
Źródło:
PAP

Co najmniej 63 osoby zostały ranne, w tym osiem śmiertelnie, w strzelaninach w różnych częściach Chicago. Życie straciła m.in. policjantka. Wśród poszkodowanych są też dwaj nastolatkowie: 16 i 17 lat.

W Chicago w sobotę co najmniej 63 osoby zostały postrzelone, w tym osiem śmiertelnie. Od kul zginęła m.in. policjantka – poinformowała telewizja ABC. Z danych gazety "Chicago Sun-Times" wynika, że tylko w sierpniu w mieście z powodu przemocy z użyciem broni palnej postrzelonych zostało 155 osób. 23 z nich zmarły.

Chicago. Zastrzelona policjantka

Lokalne władze powiadomiły, że w strzelaninie w części miasta South Side zginęła policjantka, a inny funkcjonariusz został ciężko ranny. Doszło do tego w sobotę podczas zatrzymania podejrzanych krótko po godz. 21.

"Funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala przy Uniwersytecie Chicagowskim, gdzie potwierdzono śmierć kobiety. (…) Drugi policjant był w stanie krytycznym i walczył o życie" – podała ABC. Żal z powodu zastrzelenia kobiety wyraziła burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

Według dziennika "Chicago Tribune" policjantka była pierwszym śmiertelnie postrzelonym na służbie funkcjonariuszem w mieście od czasu objęcia urzędu przez Lightfoot w 2018 roku.

"Prosimy Chicago o modlitwę za oboje policjantów, ich rodziny i ich kolegów. (…) To kolejny przykład, jak Departament Policji w Chicago i funkcjonariusze ryzykują życiem, aby dzień w dzień chronić miasto" – powiedział według "Chicago Sun-Times" pierwszy zastępca szefa policji Eric Carter.

W wyniku strzelaniny w Chicago zginęła policjantkaScott Cornell / Shutterstock.com

Strzelaniny w Chicago

ABC wyszczególniła, że wśród zmarłych w wyniku sobotnich strzelanin był 37-letni mężczyzna znaleziony z raną postrzałową na Southwest Side. Nie odzyskał przytomności i w Mount Sinai Hospital stwierdzono jego zgon.

W niedzielę przed godziną drugą nad ranem zginął także 24-letni mężczyzna przewieziony do Northwestern Memorial Hospital. Został trzykrotnie postrzelony w brzuch w Near South Side.

W barze na Far South Side zastrzelono innego 37-letniego mężczyznę. W trakcie strzelaniny obrażeń doznało tam też co najmniej pięć innych osób. "Kilka osób, w tym dwóch chłopców w wieku 16 i 17 lat, zostało postrzelonych w atakach w Chicago w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę rano" – poinformowała ABC.

Autor:asty, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Scott Cornell / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości