Strzały przed Pentagonem. Gmach zamknięty na kilkadziesiąt minut

Aktualizacja:
Autor:
akw/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl, CNN

Siedziba amerykańskiego departamentu obrony - Pentagon - została zamknięta we wtorek na pewien czas po tym, gdy na przystanku autobusowym na platformie przed gmachem padły strzały. Zginął policjant, a kilka osób zostało rannych - podała służba ochrony Pentagonu. Śledztwo w sprawie prowadzi FBI. Więcej informacji Pentagon nie udziela.

Według amerykańskich mediów, na miejscu słychać było kilka lub kilkanaście strzałów. Lokalny portal Arlington Now przekazał, że co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym policjant, który później zmarł. Straż pożarna i służby medyczne hrabstwa Arlington cytowane przez media informowały, że do szpitala przewieziono kilku pacjentów.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Stacja CNN - powołując się na trzy źródła w służbach mundurowych - potwierdziła początkowo, że w incydencie postrzelony został policjant, po kilku godzinach dodała jednak, że w wyniku odniesionych ran zmarł. Stan zdrowia innych ofiar ataku nie był znany.

Komunikat służby ochrony Pentagonu

W nocy z wtorku na środę czasu polskiego informację o zdarzeniu przekazała służba ochrony Pentagonu. W komunikacie nie wskazano, jaka była przyczyna zgonu funkcjonariusza. Szef jednostki policyjnej zajmującej się ochroną Pentagonu Woodrow Kusse potwierdził jedynie, że wskutek strzelaniny zginął policjant, a wiele osób jest rannych. W rozmowie z dziennikarzami zaznaczył, że nie chciałby spekulować na temat motywów, jakie kierowały sprawcą ataku. Odmówił też odpowiedzi na pytanie, czy ten ostatni trafił do aresztu. Zaznaczył równocześnie, że śledczy nikogo nie poszukują. Przekazał jedynie, że śledztwo w sprawie incydentu jest prowadzone przez Federalne Biuro Śledcze (FBI).

Zamknięty gmach Pentagonu

Strzały padły na platformie stanowiącej część dużego placu przed gmachem. Codziennie przechodzą tamtędy tysiące pracowników Departamentu Obrony USA - podaje CNN.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W odpowiedzi na "działania policji" Pentagon został postawiony w stan "lockdownu". Nikt nie mógł opuścić budynku przez kilkadziesiąt minut. Po godzinie 12. (18. w Polsce) lockdown został uchylony. Agencja Ochrony Pentagonu (PFPA) poinformowała o tym w komunikacie. Wciąż jednak nie było możliwe wejście do metra w pobliżu stacji Pentagon.

Autor:akw/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl, CNN

Pozostałe wiadomości