TVN24 | Świat

Strzelanina w Sacramento. Są zabici i ranni

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/dap
Źródło:
Reuters, CNN

W centrum Sacramento w Kalifornii doszło do strzelaniny. W jej wyniku sześć osób zginęło, a dziesięć zostało rannych - podała policja. Nie ujawniła jednak żadnych szczegółów na temat wieku ani tożsamości ofiar. Napastnik wciąż jest poszukiwany.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ W INTERNECIE W TVN24 GO

Do strzelaniny doszło wczesnym rankiem w pobliżu Golden 1 Center - areny, na której swoje mecze gra drużyna NBA Sacramento Kings i odbywają się koncerty.

- Policja nadal szuka napastnika, na razie nikt nie jest w areszcie - przekazała szefowa policji w Sacramento, Kathy Lester. - Prosimy o pomoc w celu zidentyfikowania podejrzanych w tej sprawie i dostarczenie wszelkich informacji, które mogą ułatwić nam jej rozwiązanie - dodała.

Policja nie ujawnia żadnych szczegółów na temat wieku ani tożsamości ofiar. Filmy zamieszczone w internecie pokazywały ludzi krzyczących i biegających po ulicy.

Google Maps

Burmistrz Sacramento o "tragicznym incydencie"

"Liczba zabitych i rannych jest trudna do zrozumienia. Czekamy na więcej informacji o tym, co dokładnie wydarzyło się w tym tragicznym incydencie" – napisał na Twitterze burmistrz Darrell Steinberg.

"Rosnąca przemoc z użyciem broni jest plagą naszego miasta, stanu i narodu, i popieram wszelkie działania mające na celu jej ograniczenie" - dodał.

Autor:mjz/dap

Źródło: Reuters, CNN