Rzeka wyrzuciła na brzeg ludzką stopę. Badanie DNA wykazało po roku, do kogo należała

Autor:
kgo//az
Źródło:
Fox News, People.com

Stopa, w grudniu 2021 roku wyrzucona na brzeg rzeki Elwha w stanie Waszyngton, to fragment ciała zaginionej na początku 2018 roku 68-letniej Jerylin L. Smith - poinformowała lokalna policja. Tożsamość zmarłej ustalono dzięki badaniu genetycznemu sfinansowanemu za pomocą internetowej zbiórki.

W czwartek 23 lutego na facebookowym profilu Biura Szeryfa Hrabstwa Clallam przekazano wyniki badań genetycznych. Wynika z nich, że stopa, znaleziona wewnątrz buta przy ujściu rzeki Elwha, to fragment ciała zaginionej w styczniu 2018 roku Jerylin L. Smith. Szeryf Brian King w rozmowie z USA Today wyjaśnił, że w ciągu miesiąca od zniknięcia kobieta została uznana za zmarłą, wystawiono akt jej zgonu. Przyczyny śmierci do tej pory nie udało się ustalić.

ZOBACZ TEŻ: Zagadka "chłopca z pudełka" wyjaśniona. Badania DNA pomogły ustalić tożsamość zabitego dziecka

Waszyngton. Zaginięcie Jerylin L. Smith

Jak informuje Fox News, stopa została odnaleziona w grudniu 2021 roku. Jako że w pobliżu nie odkryto żadnych innych fragmentów ciała, lokalne władze nie były w stanie ustalić wieku, pochodzenia etnicznego, wzrostu czy wagi osoby, do której należała. W ubiegłym roku biuro szeryfa, dzięki pieniądzom uzyskanym za pośrednictwem internetowej zbiórki, nawiązało współpracę ze specjalistycznym laboratorium w Teksasie. Przeprowadzone tam badanie wykazało zgodność materiału genetycznego zabezpieczonego na stopie z DNA 68-letniej Jerylin L. Smith.

Kobieta zaginęła 7 stycznia 2018 roku. W noc poprzedzającą zniknięcie Smith położyła się do łóżka z mężem w swoim domu w miejscowości Sequim, ok. 15 kilometrów od miejsca, w którym znaleziono stopę. Mężczyzna zeznał, że w nocy przeniósł się na kanapę, a rankiem poszedł do kościoła, nie zaglądając wcześniej do sypialni. Gdy wrócił do domu, kobiety już tam nie było.

Jej samochód znaleziono później przy moście przy ujściu rzeki Elwah, w okolicy miasta Port Angeles. W poszukiwaniach uczestniczyły psy tropiące, podchwycony przez nie ślad po 68-latce urywał się w połowie mostu. Nurkowie przeszukali rzekę, jednak nie znaleźli wtedy ciała kobiety ani żadnych związanych z nią przedmiotów.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnia wiadomość od Nicoli Bulley i pytanie, dlaczego poszukiwania trwały tak długo

Autor:kgo//az

Źródło: Fox News, People.com

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Othram Inc.

Pozostałe wiadomości