Rodzina zawodników taekwondo uratowała młodą kobietę przed napaścią seksualną

Źródło:
CNN
Do zdarzenia doszło w okolicach teksańskiego Houston
Do zdarzenia doszło w okolicach teksańskiego Houston
Google Earth
Do zdarzenia doszło w okolicach teksańskiego HoustonGoogle Earth

Młoda Amerykana została uratowana przed napaścią seksualną dzięki interwencji rodziny zawodników taekwondo. Jak podaje CNN, do zdarzenia doszło w okolicach teksańskiego miasta Houston.

Gdy Simon An wraz z członkami swojej rodziny usłyszeli krzyki dochodzące ze sklepu obok ich rodzinnego studia taekwondo, od razu wiedzieli, że dzieje się coś złego.

20-letni An i członkowie jego rodziny, w której wszyscy ćwiczą sztuki walki, natychmiast podążyli za niepokojącymi odgłosami. Za punktem handlowym ujrzeli mężczyznę, który próbował zgwałcić młodą kobietę. Mistrzowie sztuk walki szybko obezwładnili i unieruchomili przestępcę i przetrzymali go do czasu przybycia policji.

- Naszym pierwszym odruchem była chęć uratowania tej dziewczyny - powiedział An. - Nie wiedzieliśmy, co zamierza jej zrobić - dodał.

- Mój tata po prostu go odciągnął i przycisnął do muru - opisał An. Jego ojciec doznał kilku zadrapań podczas bójki, ale An uspokajał dziennikarzy, że "w sumie ma się dobrze".

Zatrzymany to 19-letni Alex Robinson. Został oskarżony o usiłowanie napaści na tle seksualnym, a tym "spowodowanie obrażeń ciała poprzez duszenie", "naruszenie nietykalności cielesnej" i nakazanie ofierze zdjęcia ubrania. Kaucja Robinsona została ustalona na poziomie 100 000 dolarów.

Autorka/Autor:mp

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: x.com/SheriffEd_HCSO