TVN24 | Świat

Heard zeznała, że obawiała się o życie. Prawniczka Deppa: w tym czasie podarowała mu nóż

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
Reuters

Prawniczka Johnny'ego Deppa podczas kolejnego dnia przesłuchania Amber Heard w procesie o zniesławienie próbowała udowodnić, że aktorka - w przeciwieństwie do tego, co twierdzi - nie obawiała się gwiazdora "Piratów z Karaibów". Dowodem na to miał być podarowany Deppowi przez Heard nóż w czasie, w którym aktor miał dopuszczać się przemocy.

Amber Heard podczas procesu o zniesławienie wielokrotnie wskazywała, że w związku ze stosowaną przez Johnny’ego Deppa przemocą, obawiała się o swoje życie.

Podczas wtorkowego przesłuchania prawniczka Camille Vasquez, która reprezentuje Johnny’ego Deppa, pokazała ławie przysięgłych nóż, który aktorka podarowała gwieździe "Piratów z Karaibów" w 2012 roku.

Heard powiedziała, że Depp już wtedy stał się agresywny i często atakował ją, gdy był pijany lub brał narkotyki. – To nóż, który dałaś człowiekowi, który upijał się i był wobec ciebie agresywny? – zapytała prawniczka. Aktorka odpowiedziała, że nie sądziła, że mógłby ją nim dźgnąć.

Heard planowała zażywanie narkotyków podczas ślubu

Vasquez pokazała także ławie przysięgłych proponowany przez Heard program ślubu z Deppem – znalazł się w nim czas na "potańcówkę, narkotyki i muzykę". – Planowałaś branie narkotyków na swoim ślubie z kimś, kogo opisujesz jako narkomana? – zapytała. Heard odparła, że program był jedynie szkicem, który został zmieniony.

Wcześniej Depp zeznał, że Heard rzuciła w niego butelką wódki, która zraniła go w palce. Zdaniem Heard, aktor zrobił sobie krzywdę, gdy rozbił telefon. Kobieta zeznała w poniedziałek, że podczas podróży gwiazdor "Piratów z Karaibów" owinął jej koszulę wokół szyi.

Johnny Depp pozywa Amber Heard o zniesławienie

Johnny Depp pozwał byłą żonę o zniesławienie w związku z tym, że w felietonie dla "Washington Post" w 2018 roku napisała, że była ofiarą przemocy domowej. Zdaniem Deppa, to ona znęcała się nad nim zarówno fizycznie, jak i słownie. Aktor domaga się 50 milionów dolarów odszkodowania.

Heard zaprzeczyła temu i w odwecie wniosła własny pozew o 100 milionów dolarów, zarzucając Deppowi, że wielokrotne dopuszczał się wobec niej przemocy pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Proces, który rozpoczął się 11 kwietnia, ma potrwać do końca maja. Para aktorów poznała się w 2009 roku i była małżeństwem w latach 2015-2016. W sierpniu 2016 roku byli małżonkowie zawarli ugodę rozwodową, wydając wspólne oświadczenie, w którym napisali, że ich związek "był intensywnie namiętny i czasami zmienny, ale zawsze związany miłością". Rozwód został sfinalizowany w 2017 roku.

Autor:asty/kg

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości