Treść tylko dla pełnoletnich

Artykuł może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. By przejść dalej, wybierz odpowiedni przycisk.

"Nie ruszaj się!", "Zabierz ręce od broni!". Szturm w Nashville na policyjnym nagraniu

Źródło:
tvn24.pl, Reuters, CNN
Policja w Nashville opublikowała nagranie z akcji policjantów w The Covenant School
Policja w Nashville opublikowała nagranie z akcji policjantów w The Covenant SchoolMetropolitan Nashville Police Department
wideo 2/2
Policja w Nashville opublikowała nagranie z akcji policjantów w The Covenant SchoolMetropolitan Nashville Police Department

Policja w Nashville opublikowała nagranie z kamer umieszczonych na mundurach policjantów, którzy brali udział w akcji po strzelaninie w The Covenant School. Według burmistrza miasta sprawne działania funkcjonariuszy zapobiegły dalszym tragicznym wydarzeniom. Nagranie zawiera sceny przemocy i nie jest odpowiednie dla osób niepełnoletnich oraz wrażliwych.

W ataku przeprowadzonym przez 28-letnią kobietę na szkołę The Covenant School w Nashville w stanie Tennessee zginęło troje dzieci i troje dorosłych. Don Aaron, rzecznik policji w mieście przekazał, że funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, usłyszeli strzały dochodzące z pierwszego piętra budynku szkoły.

28-letnia Audrey Hale była uzbrojona w dwa karabiny szturmowe i pistolet. Według policji uczęszczała niegdyś do The Covenant School. Kobieta miała dokładnie zaplanować atak. Nie są jeszcze znane motywy jej zbrodni. Zginęła w czasie interwencji funkcjonariuszy. Aaron przekazał, że została postrzelona przez policjantów.

Atak w szkole w Nashville. Policja publikuje nagranie z napastniczką

Policja opublikowała nagrania z akcji w Nashville

Policja metropolitalna z Nashville opublikowała we wtorek nagranie z akcji wezwanych na miejsce funkcjonariuszy. Zapis z kamer umieszczonych na mundurach dwóch funkcjonariuszy pokazuje, jak uzbrojeni w karabiny policjanci wchodzą do budynku i przeszukują po kolei korytarze oraz kolejne pomieszczenia, po czym wchodzą na pierwsze piętro, gdzie są już obecni inni funkcjonariusze.

Kadr z nagrania z policyjnej kameryMetropolitan Nashville Police Department

Na górze, gdy podejrzana o atak kobieta, pojawiła się w polu widzenia, słychać serię strzałów. "Nie ruszaj się!", "Zabierz ręce od broni!" - krzyknęli kilka razy policjanci, po tym jak strzelili w stronę napastniczki. Drugie opublikowane nagranie pokazuje policjantów zbliżających się do Hale z innej strony.

Nagrania pochodzą z kamer na mundurach oficerów Rexa Engelberta oraz Michaela Collazo, którzy według policji, zastrzelili napastniczkę.

Rex Engelbert i Michael CollazoMetropolitan Nashville Police Department

Policja otrzymała sygnały o ataku o godzinie 10.13 czasu lokalnego. Podejrzana o atak 28-latka została zastrzelona o godzinie 10.27. Reuters podał, że śledczy badają "manifest" napisany przez kobietę. Ma to pomóc ustalić motywy jej działania.

Burmistrz Nashville John Cooper w rozmowie z CNN przyznał, że szybka reakcja policji zapobiegła dalszym, tragicznym wydarzeniom. - Bez tej reakcji mogło być gorzej - ocenił.

>> Ponad dwa razy więcej strzelanin w szkołach rok do roku. Niepokojące dane z USA

Autorka/Autor:akw/kab

Źródło: tvn24.pl, Reuters, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Metropolitan Nashville Police Department