Strzały w szkole w Nashville. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Autor:
ks//now
Źródło:
tvn24.pl
Strzelanina w szkole w Nashville. Policja publikuje nagranie
Strzelanina w szkole w Nashville. Policja publikuje nagranie
Metropolitan Nashville Police Department
Metropolitan Nashville Police DepartmentStrzelanina w szkole w Nashville. Policja publikuje nagranie

W ataku przeprowadzonym przez 28-letnią kobietę na szkołę w Nashville w USA zginęło troje dzieci i troje dorosłych. Napastniczka zginęła od kul interweniujących funkcjonariuszy. Policja opublikowała dzień później w mediach społecznościowych nagranie z monitoringu pokazujące okoliczności i przebieg ataku. Widać na nim kobietę z bronią szturmową. Napastniczka krąży po szkolnych korytarzach.

Policja udostępniła w mediach społecznościowych nagranie pokazujące atak na szkołę w Nashville. Opublikowała też zdjęcia przedstawiające broń użytą w ataku.

Nagranie z ataku w Nashville

Według agencji Associated Press poniedziałkowa tragedia w szkole The Covenant School trwała około 14 minut. Policja zaczęła otrzymywać telefony o zdarzeniu po godzinie 10 czasu lokalnego (godz. 17 czasu polskiego). Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, usłyszeli strzały dochodzące z pierwszego piętra budynku szkoły - przekazał Don Aaron, rzecznik policji w Nashville.

Napastniczką okazała się 28-letnia Audrey Hale, uzbrojona w dwa karabiny szturmowe i pistolet. Według policji uczęszczała niegdyś do The Covenant School. Dokładnie zaplanowała atak. Nie są jeszcze znane motywy jej zbrodni. Zginęła podczas interwencji funkcjonariuszy. Aaron przekazał, że została postrzelona przez policjantów.

Kadr z nagrania udostępnionego przez policjętwitter.com/MNPDNashville

ZOBACZ TEŻ: Ponad dwa razy więcej strzelanin w szkołach rok do roku. Niepokojące dane z USA

Strzelanina w szkole

Troje dzieci z ranami postrzałowymi przewieziono do szpitala Uniwersytetu Vanderbilta. Rzecznik placówki poinformował, że lekarze stwierdzili zgon dzieci. Później szpital przekazał, że śmierć poniosło także troje dorosłych. Rzecznik policji poinformował, że napastniczka zginęła. Została zastrzelona przez funkcjonariuszy.

Do założonej w 2001 roku prywatnej, chrześcijańskiej The Covenant School uczęszcza około 200 uczniów. Placówka prowadzi oddziały przedszkolne oraz klasy 1-6.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/MNPDNashville

Pozostałe wiadomości