Makabryczne znalezisko w Parku Narodowym Yellowstone. W źródle pływała ludzka stopa w bucie

Autor:
wac//az
Źródło:
NBC News, Yellowstone National Park
Przebudził się gejzer Giantess - materiał archiwalny
Przebudził się gejzer Giantess - materiał archiwalnyYellowstone National Park
wideo 2/3
Yellowstone National ParkPrzebudził się gejzer Giantess - materiał archiwalny

W Parku Narodowym Yellowstone prowadzone jest dochodzenie, po tym jak pracownik zauważył stopę w bucie, unoszącą się w gorącym źródle. Od 1870 roku zginęły tu co najmniej 22 osoby. Większość z nich na skutek wypadku, choć dwóch śmiałków próbowało zażywać kąpieli. Woda w źródłach Yellowstone może osiągać temperaturę nawet 93 st. C.

Pracownik Parku Narodowego Yellowstone znalazł coś, co uznano za część ludzkiej stopy, w gorącym źródle Abyss Pool w pobliżu West Thumb Geyser Basin. To tam znajdują się słynne gejzery. Urzędnicy parku przekazali, że stopa wciąż znajdowała się w bucie, który pływał po powierzchni.

Makabrycznego znaleziska dokonano we wtorek. Tego samego dnia ruszyło dochodzenie w sprawie - urzędnicy jak dotąd nie podali żadnych szczegółów. Strażnicy parku tymczasowo zamknęli dostęp do West Thumb Geyser Basin, ale obecnie teren ponownie jest otwarty dla zwiedzających.

W jednym z gejzerów "rozpuściło się ciało"

Woda w gorących źródłach Yellowstone może osiągać temperaturę nawet 93 st. C. Jak podają władze parku, od 1870 roku co najmniej 22 osoby zmarły po wpadnięciu do tutejszych źródeł i gejzerów. Większość z nich zginęła przez przypadek, jednak co najmniej dwóch śmiałków próbowało zażywać kąpieli. Nie powstrzymały ich znaki ostrzegające przed wrzącą wodą i gejzerami, z których może się uwalniać toksyczny gaz.

Jeden z ostatnich śmiertelnych przypadków miał miejsce w 2016 roku, kiedy w jednym z gejzerów rozpuściło się ciało mężczyzny. Nie wiadomo, czy stopa znaleziona w tym tygodniu to wynik podobnego wypadku, czy znalazła się tam w inny sposób.

Park Narodowy Yellowstone corocznie jest odwiedzany przez miliony turystów. Tylko w lipcu 2022 roku do parku przybyło blisko 597 tys. osób. W analogicznym okresie rok wcześniej - ponad milion.

ZOBACZ TEŻ: Ludzkie szczątki w walizce kupionej na aukcji. Rodzina zorientowała się dopiero w domu

Autor:wac//az

Źródło: NBC News, Yellowstone National Park

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości