Lekarz sądowy: Ivana Trump zmarła z powodu obrażeń klatki piersiowej

Źródło:
Reuters

Ivana Trump, pierwsza żona byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, zmarła w czwartek w wyniku wypadku – poinformowało w piątek wieczorem nowojorskie biuro biegłego medycyny sądowej (OCME). Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta zmarła na skutek obrażeń klatki piersiowej - przekazała agencja Reutera.

Rzecznik policji powiedział w czwartek, że Ivana Trump została znaleziona martwa na schodach w jej mieszkaniu, ale nie podejrzewa się, że w zdarzeniu brały udział osoby trzecie.

"Medyk sądowy ustalił, że zmarła na skutek obrażeń klatki piersiowej, do których doszło w wyniku wypadku. Po wydaniu decyzji OCME nie będzie wydawać dalszych komentarzy dotyczących dochodzenia" - poinformowało w piątek biuro biegłego medycyny sądowej.

Ivana Trump nie żyje

Ivana Trump zmarła w wieku 73 lat. Urodziła się w 1949 roku jako Ivana Zelnickova w czeskim Zlinie (ówczesnym czechosłowackim Gottwaldovie). Do Nowego Jorku przyjechała w połowie lat 70. XX wieku. To tam poznała miliardera, późniejszego 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Czytaj więcej: Ivana Trump nie żyje. Kim była pierwsza żona Donalda Trumpa

Była jego pierwszą żoną (związek małżeński zawarli w 1977 roku), para miała trójkę dzieci: Donalda Juniora (urodzonego w 1977 roku), Ivankę (urodzoną w 1981 roku) oraz Erica (urodzonego w 1984 roku).

Małżeństwo w latach 80. było jedną z najbardziej wpływowych nowojorskich par. Zdecydowali się na rozwód, gdy na jaw wyszedł romans Donalda Trumpa. Sprawę sfinalizowano w 1992 roku.

Autorka/Autor:asty/b

Źródło: Reuters