Po pościgu zatrzymano 29-latka. Mówił, że "zabija gliniarzy"

Źródło:
WLB-TV, Connecticut State Police
Hartford w stanie Connecticut
Hartford w stanie ConnecticutGoogle Earth
wideo 2/3
Hartford w stanie ConnecticutGoogle Earth

Raymond Lapinski, 29-latek ze stanu Connecticut, został zatrzymany i postawiono mu już zarzuty, m.in. napaści na pełniącego służbę funkcjonariusza - przekazała lokalna policja. Mężczyzna miał wykrzykiwać przekleństwa i grozić stróżowi prawa śmiercią. Podczas zatrzymania znaleziono przy nim nóż.

Z informacji przekazanych przez policję z Connecticut wynika, że mężczyzna zaatakował funkcjonariusza 24 kwietnia na jednym z parkingów w Hartford, stolicy stanu. Gdy policjant - ubrany po cywilnemu - wsiadał do swojego samochodu, siedzący w innym aucie mężczyzna zaczął do niego krzyczeć. Po tym, jak funkcjonariusz zbliżył się do jego samochodu, 29-latek spytał go, czy pracuje w policji. Gdy ten potwierdził, mężczyzna oznajmił, że "zabija gliniarzy".

- Używając przekleństw, mężczyzna zaczął grozić policjantowi, że go zabije - wyjaśnił cytowany przez portal stacji WLBT-TV rzecznik lokalnej komendy. Dodał, że funkcjonariusz próbował dokonać aresztowania, jednak autor gróźb uciekł do auta, którym natychmiast ruszył. Zatrzymał się kawałek dalej "pokazał mu obsceniczny gest, nadal wykrzykując przekleństwa", po czym odjechał.

Raymond LapinskiConnecticut State Police

ZOBACZ TEŻ: Uciekł z więzienia, zabarykadował się w domu. 22-latek zginął w pożarze podczas wymiany ognia z policją

Hartford. Raymond Lapinski w areszcie

Jak informuje lokalny portal Hartford Courant, policji udało się zlokalizować samochód mężczyzny, jednak jechał on z dużą prędkością (ponad 160 kilometrów na godzinę - red.), dlatego - ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu -zadecydowano o przerwaniu pościgu. Mężczyzna został jednak namierzony dzięki numerom rejestracyjnym. Jak relacjonuje portal z Hartford policja zatrzymała go we wtorek rano, na ulicy. Gdy nakazali mu położyć się na ziemi, miał sięgnąć do paska i chwycić za nóż. Według policji, funkcjonariusze wyciągnęli wówczas broń, co skłoniło mężczyznę do wypuszczenia niebezpiecznego narzędzia, które zostało zabezpieczone i skonfiskowane jako dowód. Sam mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Według portalu, który powołuje się na relację policji, w radiowozie zatrzymany również miał być agresywny wobec policjantów i wykrzykiwać przekleństwa. Dwaj funkcjonariusze mieli nawet odnieść drobne obrażenia.

Policja przekazała również, że mężczyzna - który po zatrzymaniu zidentyfikowany został jako Raymond Lapinski - poszukiwany był w związku z nakazami aresztowania wystawionymi przez inne posterunki. 29-latek usłyszał zarzut napaści na policjanta, nierozważnej jazdy oraz noszenia niebezpiecznego narzędzia. 26 kwietnia został przesłuchany przez sąd.

ZOBACZ TEŻ: W "turystycznym raju" znaleziono ciała ośmiu osób. Ukryto je niedaleko lotniska

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: WLB-TV, Connecticut State Police

Źródło zdjęcia głównego: Connecticut State Police