W "turystycznym raju" znaleziono ciała ośmiu osób. Ukryto je niedaleko lotniska

Źródło:
ABC News, tvn24.pl
Cancún, Meksyk
Cancún, MeksykGoogle Earth
wideo 2/2
Cancún, MeksykGoogle Earth

W Cancún, bardzo chętnie odwiedzanym przez zagranicznych turystów meksykańskim kurorcie, znaleziono ciała ośmiu osób - przekazała lokalna prokuratura. Większości ofiar nie udało się na razie zidentyfikować.

Oscar Montes de Oca, główny prokurator stanu Quintana Roo, przekazał, że ciała zostały znalezione w ciągu ostatniego weekendu (22-23 kwietnia) na terenie miasta Cancún. Jak wyjaśnił, zwłoki pięciu osób znajdowały się w budynku wyglądającym na opuszczony. Śledczy ustalili, że zostały porzucone tam w okresie od jednego tygodnia do dwóch miesięcy. Trzy z nich zostały zidentyfikowane jako ciała osób figurujących w bazie zaginionych. W innym miejscu, na zalesionym obszarze na obrzeżach popularnego kurortu, funkcjonariusze znaleźli szczątki kolejnych trzech osób. Na razie nie wiadomo, kim są ofiary - dodał Montes de Oca. Prokurator zaznaczył, że ciała znajdowały się w biednej dzielnicy położonej w odległości ok. 15 kilometrów od strefy pełnej hoteli i plaż, a jednocześnie w pobliżu lotniska.

Prokurator Montes de Oca wyjaśnił, że odnalezienie ciał to szeroko zakrojonych policyjnych poszukiwań. ABC News informuje, że podobna akcja została przeprowadzona również w okolicach innego popularnego kurortu, Tulum. Portal podkreśla, że opuszczone i zalesione obszary to miejsca, w których często ukrywane są zwłoki ofiar porachunków karteli narkotykowych.

Cancún i Tulum to kurorty popularne również wśród zagranicznych, a zwłaszcza amerykańskich turystów. Media nazywają te miejsca "turystycznym rajem". W ostatnich latach nasiliła się w nich jednak przemoc ze strony gangów narkotykowych. Na początku marca Departament Stanu USA wydał z tego powodu ostrzeżenie dla podróżujących do Meksyku, aby "zachowali zwiększoną ostrożność" w tych kurortach, zwłaszcza po zmroku.

ZOBACZ TEŻ: Naga 16-latka w worku porzuconym na złomowisku. Prokuratura podważa wersję rodziny

Cancún. Ciała znalezione niedaleko hotelu

Na początku kwietnia lokalna prokuratura przekazała, że w pobliżu jednego z hoteli w mieście Cancún odnaleziono cztery ciała. Znajdowały się one na działce przy nadmorskim bulwarze. Tożsamości ofiar nie podano, wiadomo jedynie, że byli to obywatele Meksyku. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. Jak poinformowano, obie miały związek z lokalnym handlem narkotykami.

ABC News podaje, że w tej chwili w całym Meksyku za zaginione uznaje się ponad 112 tysięcy osób.

ZOBACZ TEŻ: Pokłócił się na drodze z innym kierowcą. Ciało 80-latka znaleziono w płytkim grobie

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: ABC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: SVongpra/Shutterstock