Rzecznik Zełenskiego: Ukraina będzie brać aktywny udział w szczycie NATO

Źródło:
PAP
Film z udziałem Wołodymyra Zełenskiego. "Ukraina była piękna. Ale teraz będzie wspaniała. Wielka Ukraina"
Film z udziałem Wołodymyra Zełenskiego. "Ukraina była piękna. Ale teraz będzie wspaniała. Wielka Ukraina"Facebook/Володимир Зеленський
wideo 2/4
Film z udziałem Wołodymyra Zełenskiego. "Ukraina była piękna. Ale teraz będzie wspaniała. Wielka Ukraina"Facebook/Володимир Зеленський

Rzecznik prezydenta Ukrainy poinformował we wtorek, że Wołodymyr Zełenski weźmie w sposób wirtualny udział w czwartkowym szczycie NATO, by rozmawiać o wojnie z Rosją. Serhij Nykyforow przekazał, że wkrótce będą znane szczegóły dotyczące tego wydarzenia.

- Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski weźmie w sposób wirtualny udział w czwartkowym szczycie NATO, by rozmawiać o wojnie z Rosją - poinformował we wtorek jego rzecznik Serhij Nykyforow.

- Ukraina będzie tam brać aktywny udział. Jaki dokładnie, na razie nie wskazujemy. Co najmniej będzie to wystąpienie prezydenta, a maksimum pełnowartościowy udział, oczywiście w formacie wideo - przekazał rzecznik prezydenta Ukrainy, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. Jak dodał, wkrótce będą znane szczegóły dotyczące formatu.

Według rzecznika, Zełenski będzie mówił podczas szczytu o konieczności zastopowania rosyjskich zbrodni wojennych przeciwko ukraińskim mieszkańcom i infrastruktury cywilnej. - Można to zrobić na kilka sposobów: zamknąć niebo, przekazać Ukrainie silne środki obrony powietrznej i lotnictwo - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO:

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: