Ukraina zaatakowana dronami i bombami kierowanymi. Obrona powietrzna: zestrzeliliśmy 13 celów

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP
SBU pokazała, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronów
SBU pokazała, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronówFacebook/SBU
wideo 2/21
Facebook/SBUSBU pokazało, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronów

W nocy z poniedziałku na wtorek Rosja zaatakowała Ukrainę dronami szturmowymi Shahed i kierowanymi bombami lotniczymi. Zniszczyliśmy 13 celów - poinformowało dowództwo sił powietrznych Ukrainy.

Atak za pomocą Shahedów przeprowadzono z północy i południowego wschodu. Myśliwce Su-35 okupanta wystartowały z lotniska w Morozowsku w obwodzie rostowskim i za pomocą dwóch bomb kierowanych zaatakowały okolice Chersonia.

Siły i obrona powietrzna zniszczyły 13 celów: 12 szturmowych dronów irańskiej produkcji Shahed-136/131 i jeden rozpoznawczy UAV "Granat-4" - poinformowało dowództwo sił powietrznych.

Nie ma informacji o skutkach ataku bomb kierowanych na okolice Chersonia.

Ostrzelany budynek w Chersoniu facebook.com/khoda.gov.ua

Regularne dostawy irańskich dronów

W niedzielę brytyjski resort obrony informował w aktualizacji wywiadowczej, że od początku marca 2023 roku Rosja najprawdopodobniej zastosowała co najmniej 71 irańskich dronów Shahed w Ukrainie. Jak zaznaczono, ataki te nastąpiły po około dwutygodniowej przerwie w użyciu tej amunicji irańskiej produkcji.

"Rosja prawdopodobnie zaczęła otrzymywać regularne dostawy niewielkiej ilości bezzałogowców Shahed" – podano.

Brytyjski wywiad ocenia, że drony są wysyłane z dwóch regionów: Kraju Krasnodarskiego oraz obwodu briańskiego Rosji. "To umożliwia Rosji uzyskanie elastyczności w dostępie do celów na dużym terytorium Ukrainy i zmniejsza czas dolotu do celów na północy tego kraju. Jest to także prawdopodobnie dalsza próba rozproszenia ukraińskiej obrony powietrznej" - podano.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/khoda.gov.ua

Pozostałe wiadomości