TVN24 | Świat

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Rosyjski żołnierz z wyrokiem dożywocia za zabójstwo cywila w Ukrainie
Rosyjski żołnierz z wyrokiem dożywocia za zabójstwo cywila w Ukrainie TVN24
wideo 2/21
TVN24Rosyjski żołnierz z wyrokiem dożywocia za zabójstwo cywila w Ukrainie

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 91. dzień. Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa powiedziała, że dopuszcza możliwość wymiany rosyjskiego żołnierza Wadima Szyszymarina, skazanego na dożywocie za zabicie ukraińskiego cywila, na ukraińskich jeńców wojennych. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Rosjanie będą musieli opuścić Krym - powiedział w przemówieniu wideo Wołodymyr Zełenski. Ukraiński prezydent podkreślił, że przełamanie przewagi Rosji w wojnie pod względem ilości sprzętu i uzbrojenia wymaga czasu i wysiłku ze strony Ukrainy.

> Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa powiedziała, że dopuszcza możliwość wymiany rosyjskiego żołnierza Wadima Szyszymarina, skazanego na dożywocie za zabicie ukraińskiego cywila, na ukraińskich jeńców wojennych.

> Rosyjska 58. armia, należąca do Południowego Okręgu Wojskowego, została niemal całkowicie rozbita przez Ukraińców - relacjonował rosyjski żołnierz w przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy rozmowie. Według relacji wojskowego w niektórych kompaniach nie przeżyła ani jedna osoba.

> Bucza jest pewnym symbolem rosyjskich zbrodni, ale to nie jest jedyne takie miejsce. Dla mnie nie była najgorszym miejscem, w jakim byłem w związku z pobytem w Ukrainie. Było gorsze - przyznał w "Faktach po Faktach" Mateusz Lachowski, dziennikarz i dokumentalista.

> Unia Europejska nadal pracuje nad szóstym pakietem sankcji wobec Rosji za inwazję na Ukrainę. Kością niezgody jest proponowane embargo na ropę ze Wschodu. "Proponowane sankcje nie powinny być omawiane na przyszłotygodniowym szczycie" - napisał premier Węgier Viktor Orban w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela.

> Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder poinformował w mediach społecznościowych, że odrzucił propozycję Gazpromu. Rosyjski koncern energetyczny zgłosił jego kandydaturę na członka swojej rady nadzorczej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości