TVN24 | Świat

Miedwiediew odwiedził dwie separatystyczne republiki

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Dmitrij Miedwiediew podczas podróży. Wideo archiwalne
Reuters ArchiveDmitrij Miedwiediew podczas podróży. Wideo archiwalne

Dmitrij Miedwiediew odwiedził separatystyczne republiki ludowe na wschodzie Ukrainy - przekazał w czwartek portal Ukrainska Prawda. Były prezydent Rosji spotkał się z samozwańczymi władzami samozwańczych terytoriów. Jak napisał w mediach społecznościowych, na polecenie prezydenta Rosji Władimira Putina omawiał sprawy bezpieczeństwa "w republikach Donbasu".

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew był w czwartek w separatystycznej tak zwanej Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL) na wschodzie Ukrainy - pisze portal Ukrainska Prawda.

Miedwiediew, który obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Rosji, napisał na Telegramie, że przybył do tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej, by na polecenie prezydenta Władimira Putina omówić sprawy bezpieczeństwa "w republikach Donbasu", czyli na okupowanym terytorium ukraińskim.

Dmitrij Miedwiediew kremlin.ru

Jak dodał, spotkał się z władzami tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej i tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej. "Szczególną uwagę" poświęcono "zharmonizowaniu" prawa separatystycznych republik z prawem Rosji - przekazał Miedwiediew.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości