Mer Anatolij Fedoruk: W Buczy znaleziono dotąd 412 ciał ofiar. Co trzeci zabity w obwodzie kijowskim jest z tego miasta

Autor:
akr//now
Źródło:
PAP

W Buczy znaleziono dotąd 412 ciał ofiar rosyjskiej agresji - podał mer tego podkijowskiego miasta Anatolij Fedoruk. Jego zdaniem liczba ta "na pewno zostanie uściślona przez ekspertów śledczych, którzy pracują bez dnia wolnego".

Mer Buczy po Kijowem Anatolij Fedoruk poinformował w sobotę, że w miasteczku znaleziono dotąd 412 ciał osób zabitych i zmarłych podczas okupacji miasta przez wojska rosyjskie. "Oznacza to, że co trzeci zabity w obwodzie kijowskim jest z Buczy" - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Liczba jaką dziś mamy to 412 (ofiar - red.). Jednak na pewno zostanie ona uściślona przez ekspertów śledczych, którzy pracują bez dnia wolnego" - ocenił Fedoruk na Facebooku.

Ponad 100 ciał odnaleziono w masowym grobie

Mer podał, że w masowym grobie koło cerkwi św. Andrzeja Apostoła znaleziono 117 ciał, w tym 30 kobiet i dwoje dzieci. Napisał także o zmarłych pacjentach szpitala, których nie można było pochować, gdy w mieście byli Rosjanie. Wojskowi nie wpuszczali pracowników zakładów pogrzebowych na teren szpitala.

Poprzednio o liczbie ofiar okupacji Buczy mer informował 12 kwietnia. Przekazał wówczas, że znaleziono 403 osoby. W mieście nadal trwa ekshumacja ciał zabitych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości