Aneksja Krymu, wojna w Donbasie. Unia przedłuża sankcje

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Państwa Unii Europejskiej zdecydowały o przedłużeniu sankcji wobec osób i podmiotów, odpowiedzialnych za podważanie integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy. Restrykcje zostały przedłużone do 15 marca 2021 roku.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Sankcje przewidują zakaz podróżowania do UE, jak i zamrożenie aktywów. Dotyczą 175 osób i 44 podmiotów.

Sankcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów w związku między innymi z aneksją Krymu i celową destabilizacją Ukrainy, obejmują rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Sankcje te obowiązują od marca 2014 roku i są przedłużane co pół roku.

W procedurze pisemnej

O przedłużeniu sankcji Rada zdecydowała w czwartek w procedurze pisemnej. Odpowiednie przepisy zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym 11 września 2020 roku.

Inne środki zastosowane przez UE w odpowiedzi na kryzys ukraiński obejmują sankcje gospodarcze względem określonych sektorów rosyjskiej gospodarki obowiązujące do 31 stycznia 2021 roku oraz sankcje z tytułu nielegalnego przyłączenia Krymu i Sewastopola ograniczające się do tych terytoriów i obowiązujące do 23 czerwca 2021 roku.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości