Wagonik kolejki uderzył w słup, ludzie wypadli na skały. Prokuratorzy zarządzili zatrzymanie 13 osób

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

W Antalyi na południu Turcji doszło do tragicznego wypadku kolejki linowej. Jak podały tureckie władze, zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych. Uwolniono już wszystkie 174 osoby, które utknęły w wagonikach i czekały na ratunek.

Do wypadku doszło w piątek, gdy jeden z wagoników z ośmioma osobami w środku zderzył się z przewróconym słupem. Pasażerowie wagonika wypadli z niego na skaliste podłoże. Jedna osoba zginęła - to 54-letni Turek.

W związku ze zderzeniem automatycznie zatrzymał się ruch całej kolejki, przez co w pozostałych wagonikach w powietrzu utknęły 174 osoby. Akcję ratunkową z udziałem śmigłowców kontynuowano nocą i w sobotę. W sobotę tureckie władze poinformowały, że rannych zostało 10 osób. Wśród nich są dzieci.

Śmigłowce z noktowizorami kontynuowały ratowanie ludzi przez całą noc. W akcji uczestniczyło 10 helikopterów i ponad 600 ratowników - podała agencja AP. W sobotę po południu udało się uratować wszystkie osoby, które utknęły w wagonikach.

- W sprawie wszczęto śledztwo. W związku z wypadkiem tureccy prokuratorzy zarządzili zatrzymanie 13 osób, w tym wysokich rangą przedstawicieli prywatnej firmy, która kontroluje kolejkę - podał minister sprawiedliwości Turcji Tunc Yilmaz.

Wypadek kolejki linowej w TurcjiAbaca/PAP/EPA

Jak podaje agencja Reutera, kolejka posiada 36 kabin mieszczących po sześć osób każda, a wjazd pod górę do obiektu Tunektepe z panoramicznym widokiem na miasto Antalya zajmuje średnio dziewięć minut.

Wypadek kolejki linowej w TurcjiAbaca/PAP/EPA

Autorka/Autor:momo,js//mm

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Abaca/PAP/EPA