Prezydent elekt Donald Trump zwolnił we wtorek członka swojego zespołu ds. przejęcia władzy Michaela Flynna, syna swego przyszłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Ma to być kara za szerzenie nieprawdziwych informacji o związkach Hillary Clinton z pedofilią.
O tym, że młody Flynn nie pracuje już w zespole Trumpa poinformował, powołując się na konferencję prasową rzecznika Trumpa Jansona Millera, dziennik "New York Times". Miller nie powiedział za co Flynn został zwolniony, ale dwie inne osoby z zespołu ds. przejęcia administracji potwierdziły anonimowo "NYT", że ma to związek z tweetami Flynna.
Fałszywa teoria, która mogła doprowadzić do tragedii
Zwolnienie 33-letniego Michaela Flynna jr. ogłoszono dwa dni po tym, jak omal nie doszło do tragedii z powodu rozpowszechnianej w mediach społecznościowych informacji, jakoby była kandydatka demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton oraz szef jej sztabu John Podesta byli związani z pedofilską siatką przestępczą, która zmusza dzieci do seksu w popularnej waszyngtońskiej pizzerii Comet Ping Pong.
28-letni Edgar Maddison z Karoliny Północnej uwierzył w tę historię tak bardzo, że wtargnął w niedzielę do tej restauracji, otwierając ogień z karabinu. Nikomu nic zrobił i ostatecznie oddał się w ręce policji. Powiedział policji, że chciał dokonać "własnego śledztwa" w sprawie rzekomych dziecięcych ofiar pedofilii. To tylko jedna z wielu teorii jaka krążyła w internecie przeciwko kandydatce demokratów w wyborach prezydenckich, ale ta urosła do wyjątkowo dużych rozmiarów uzyskując nawet hasztag #Pizzagate.
Kilka godzin po incydencie w pizzerii sprawę skomentował na Twitterze syn generała Michaela Flynna. Jego ojca Trump nominował na jedno z najważniejszych stanowisk w rządzie - doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego. "Dopóki nie zostanie udowodnione, że #Pizzagate jest nieprawdziwa, pozostanie tematem. Lewica wydaje się zapominać o mailach Podesty i wielu powiązanych z nimi 'zbiegach okoliczności'" - napisał na Twitterze syn generała Flynna. Zarówno "New York Times", jak i "Washington Post" napisały, że podczas kampanii wyborczej także generał Michael Flynn rozpowszechniał na swym koncie na Twitterze nieprawdziwe wiadomości na temat Clinton. "Rozpowszechniał wiadomości na temat innej mającej związek z pedofilią teorii konspiracyjnej przeciwko Clinton. Żadna z nich nie okazała się prawdziwa " - podkreślił "Washington Post".
Autor: kg/sk / Źródło: PAP