Trump: Merkel popełniła tragiczny błąd z imigrantami. To może być koniec Europy

[object Object]
Donald Trump chciałby być prezydentem USAENEX
wideo 2/21

Kanclerz Niemiec Angela Merkel popełniła błąd, wpuszczając do Niemiec tysiące imigrantów - stwierdził w środę ubiegający się o nominację prezydencką republikanin Donald Trump. Dodał, że kryzys migracyjny może w wywołać rewolucję, a nawet być końcem Europy.

- Myślę, że Angela Merkel popełniła tragiczny błąd z imigrantami - powiedział Trump w rozmowie z konserwatywnym francuskim tygodnikiem "Valeurs Actuelles". Magazyn chwali się, że to pierwszy wywiad amerykańskiego miliardera dla europejskich mediów.

"Zawsze mam broń przy sobie"

- Jeśli nie potraktujesz tej sytuacji umiejętnie i zdecydowanie, to tak, to jest koniec Europy. Możesz doprowadzić do prawdziwej rewolucji - stwierdził Trump. Wyjaśnił, że Bruksela stała się wylęgarnią terrorystów, a część dzielnic Paryża i innych miast to strefy "no-go".

- Niestety Francja nie jest tym, czym była kiedyś. Tak samo jak Paryż - oświadczył Trump. Dodał, że restrykcyjne prawo do posiadania broni we Francji jest przyczyną śmierci dziesiątek ludzi w sali koncertowej Bataclan z rąk islamistów. Polityk nawiązał w tej sposób do serii zamachów terrorystycznych w Paryżu z 13 listopada 2015 roku.

- Zawsze mam broń przy sobie. Gdybym był w Bataclan, to mogę ci powiedzieć, że otworzyłbym ogień - oświadczył.

Trump: Putin powiedział, że jestem genialny

Zdaniem republikanina, Stany Zjednoczone mogłyby mieć dobre relacje z Rosją. Ocenił, że gorzej niż jest teraz, już być nie może, bo prezydent Barack Obama i Władimir Putin w ogóle ze sobą nie rozmawiają. - On [Putin - red.] powiedział, że jestem genialny. To dowodzi pewnemu sznytowi - stwierdził.

Dziennikarz "Valeurs Actuelles" przeprowadził wywiad z Trumpem w Nowym Jorku w jego wieżowcu na tydzień przed prawyborami w Iowa, w których polityk zajął drugą pozycję. W głosowaniu w New Hampshire - jak podaje CNN, powołując się na exit polls - wygrał.

Autor: pk//tka / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości