Terminator z misją u Camerona


Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger odwiedził dzisiaj brytyjskiego premiera Davida Camerona w Londynie. Przedmiotem rozmów obydwu polityków był m.in. kryzys gospodarczy. - Nie bądź ekonomicznym mięczakiem - radził premierowi żartobliwie Schwarzenegger.

Wizyta u premiera Davida Camerona jest efektem wcześniej planowanej podróży Schwarzeneggera do Londynu. Politycy dyskutowali na temat problemów ekonomicznych występujących w Wielkiej Brytanii.

Na początku spotkania brytyjski premier zażartował z gubernatora, że ten jako "Terminator" przybył wspomóc go przy rozprawianiu się z deficytem budżetowym. Cameron użył słowa "terminate", co jednoznacznie kojarzy się z najbardziej znanym filmowym wcieleniem Schwarzeneggera.

Radykalne posunięcia w kryzysie

Amerykański polityk ma duże doświadczenie związane z problemami deficytu budżetowego. Podczas swojego zwierzchnictwa w stanie Kalifornia, naraził się na falę krytyki, wprowadzając "budżetowy stan wyjątkowy" i w styczniu bieżącego roku podpisał plan zakładający m. in. cięcia budżetowe i zwiększenie podatków. Ma on na celu załatanie wielkiej dziury budżetowej w amerykańskim stanie do końca 2010.

Schwarzenegger radził Cameronowi zdecydowane posunięcia w problemach gospodarczych na Wyspach. - Nie bądź ekonomicznym mięczakiem - podkreślił gubernator, mając na myśli radykalne działania w ramach problemu deficytu budżetowego Brytyjczyków.

Panowie zaprzyjaźnili się kilka lat temu. Cameron odwiedził Schwarzeneggera w Stanach w 2007 roku. Jak donoszę brytyjskie media, to gubernator Kalifornii był jednym z pierwszych, którzy w maju gratulowali liderowi konserwatystów zwycięstwa w wyborach.

Źródło: telegraph.co.uk, ENEX

Pozostałe wiadomości