Teatr Old Vic w Londynie został w sobotę ewakuowany w związku z alarmem bombowym - podała telewizja BBC. Okazało się, że był to fałszywy alarm.
Teatr ewakuowano w trakcie sztuki "Woyzeck" w sobotę po południu.
- Policja została wezwana o godzinie 14.38 (15.38 naszego czasu) na ulicę The Cut w Waterloo (dzielnica Londynu - red.) po doniesieniach o zagrożeniu bezpieczeństwa. Teatr podjął decyzję o ewakuowaniu budynku. Zdecydowano o zamknięciu dróg. Policja jest na miejscu - oświadczyła rzeczniczka Met Police.
"Zostaliśmy ewakuowani w ramach środków ostrożności. Bezpieczeństwo widowni jest dla nas najważniejsze. Współpracujemy z londyńską policją" - taki komunikat ukazał się na Twitterze teatru.
BBC informowało, że oprócz teatru ewakuowano okoliczne budynki: puby i restauracje. Ludzi skierowano do pobliskiego parku. Budynek teatru był w tym czasie przeszukiwany przez policję.
Just been evacuated from the Old Vic Theatre because of a bomb theatre. pic.twitter.com/RawfxVGwBM
— AliciaMelville-Smith (@alicia_ms) 27 maja 2017
Świadek zdarzenia relacjonował dziennikowi "Independent", że w trakcie sztuki na scenę weszła obsługa w jaskrawych kamizelkach i powiedziała, że są "obawy" po tym, jak znaleziono coś w budynku.
Fałszywy alarm
Około godziny 18 naszego czasu na Twitterze teatru ukazał się nowy komunikat. Poinformowano w nim, że był to fałszywy alarm. "Dziękujemy za zrozumienie" - dodano.
Teatr Old Vic poinformował także, że wieczorny spektakl odbędzie się zgodnie z planem.
Zagrożenie
W sobotę władze Wielkiej Brytanii obniżyły poziom zagrożenia terrorystycznego z najwyższego, piątego, "krytycznego" - do czwartego, "poważnego". Czwarty poziom zagrożenia oznacza, że kolejny atak terrorystyczny na terenie Wielkiej Brytanii jest "wysoce prawdopodobny", a nie - jak przy piątym poziomie - "możliwy w dowolnym momencie".
Najwyższy poziom zagrożenia został wprowadzony we wtorek wieczorem po poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w Manchesterze, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a ponad 60 trafiło do szpitala.
Autor: pk//rzw / Źródło: Independent
Źródło zdjęcia głównego: Wikipeda (CC BY 3.0) | Caroline Ford