TVN24 | Świat

"Der Spiegel": Szwajcarzy szukają u siebie tysięcy Brytyjczyków

TVN24 | Świat

Autor:
tas/adso
Źródło:
PAP

W Szwajcarii trwają poszukiwania kilku tysięcy Brytyjczyków, którzy niedawno tam przyjechali. Władze alpejskiego kraju podjęły taką decyzję po wykryciu w Wielkiej Brytanii nowej mutacji koronawirusa - podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

"Każdy, kto przyjechał z Wielkiej Brytanii od 14 grudnia, musi poddać się kwarantannie do 10. dnia po przyjeździe. Dotyczy to również tysięcy urlopowiczów" - przekazał we wtorkowej publikacji "Der Spiegel".

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Według władz 92 samoloty przyleciały do Szwajcarii z Wielkiej Brytanii od 14 grudnia do momentu wprowadzenia zakazu lotów w niedzielę wieczorem. Na samym lotnisku w Genewie w ostatni weekend było około 3,5 tysięcy pasażerów z Wysp Brytyjskich. Władze przyjmują, że od 14 grudnia było to około 10 tysięcy przyjezdnych.

Mutacja koronawirusa, "odwołane święta", zamknięte granice i brexit. Wielkie problemy Wielkiej Brytanii

Szwajcaria jest popularnym kierunkiem zimowych wypraw BrytyjczykówShutterstock

Za poszukiwanie gości odpowiadają władze sanitarne kantonów. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego zażądał od linii lotniczych wszystkich list pasażerów. Z powodu pandemii COVID-19 przybywający do kraju od dawna musieli wypełniać formularz i podać swój adres w Szwajcarii.

Pomimo presji z zagranicy tylko kilka szwajcarskich kantonów zamknęło swoje ośrodki narciarskie na czas świątecznych ferii. Te z największymi ośrodkami, Valais z Zermatt, Saas Fee i Crans Montana oraz Gryzonia z Davos Klosters i Engadin St. Moritz są otwarte. Szwajcaria jest od lat bardzo popularnym kierunkiem zimowych wypraw Brytyjczyków.

Autor:tas/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości