TVN24 | Świat

Francuski koncern pomoże przy produkcji szczepionki. Ponad 100 milionów dawek do końca roku

TVN24 | Świat

Autor:
pp
Źródło:
PAP
Francuski gigant farmaceutyczny Sanofi będzie współpracował z koncernem Pfizer-BioNTech przy szczepionce na COVID-19TVN24
wideo 2/21
TVN24Francuski gigant farmaceutyczny Sanofi będzie współpracował z koncernem Pfizer-BioNTech przy szczepionce na COVID-19

Umowę o współpracy przy konfekcjonowaniu szczepionki przeciwko COVID-19 podpisał z firmą Pfizer-BioNTech francuski gigant farmaceutyczny Sanofi. Do końca 2021 roku produkcja w fabryce koncernu we Frankfurcie docelowo przekroczy 100 milionów dawek, które trafią na rynek Unii Europejskiej.

Szef francuskiego giganta farmaceutycznego Sanofi Paul Hudson potwierdził w wywiadzie dla "Le Figaro", że jego grupa będzie dla Pfizer/BioNTech "konfekcjonować od lipca produkt w swojej niemieckiej fabryce we Frankfurcie".

"Nasze zespoły pracują razem, aby zapewnić odpowiednie warunki, gdyż jest to procedura o wiele bardziej złożona, niż się wydaje" – poinformował szef Sanofi. Konfekcjonowanie to produkowanie gotowych fabrycznie produktów, w tej sytuacji oznacza napełnianie szczepionką pojemników do tego przeznaczonych.

Do końca 2021 roku produkcja w zakładach we Frankfurcie docelowo przekroczy 100 milionów dawek szczepionki, które trafią na rynek UE, w tym do Francji.

Sanofi pracuje nad własnymi szczepionkami

Trwają również rozmowy o współpracy laboratoriów obydwu firm w produkcji substancji czynnej - wynika z informacji uzyskanych przez stację BFMTV. To proces będący w zasięgu Sanofi, ale wymagający specjalnej logistyki, a także transferu technologii.

Sanofi, który pracuje nad swoimi dwiema szczepionkami przeciwko COVID-19, nie zamierza rezygnować z dalszych prac nad nimi. Są one jednak opóźnione i prognozuje się, że ich produkt nie trafi na rynek przed końcem tego roku – podają media.

Autor:pp

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: