Świat

Rosyjscy żołnierze obrobili bank w Gori

Świat

YouTubeRosjanie obrabowują bank w Gori

Rosyjscy żołnierze obrabowali gruziński bank w Gori, kradnąc prawdopodobnie pieniądze i sprzęt elektroniczny. Wszystko zarejestrowała przemysłowa kamera banku. W mieście wrzały wówczas walki.

O sprawie napisała brytyjska bulwarówka "The Sun". Wideo z bankowej roboty rosyjskich żołnierzy można znaleźć na kilkudziesięciu stronach internatowych.

Na nagraniu widać, jak żołnierze włamują się do banku, wybijając szyby karabinami. Wyjmują coś z szuflad, a następnie opuszczają budynek wynosząc w rękach ciężki sprzęt - prawdopodobnie laptopy.

Włamanie miało miejsce w czasie, gdy w Gori wrzały walki.

Rosjanie okupują Gori

Rosyjskie pojazdy bojowe i żołnierze wciąż pozostają w okupowanym przez nich Gori, do którego powróciło już ok. 40 proc. stałych mieszkańców

W godzinach rannych Rosjanie dostarczyli ludności, która znalazła się w obliczu groźby głodu, mąkę, ryż i wodę, przywiezione pięcioma wojskowymi samochodami ciężarowymi.

O pomoc w rozdawnictwie żywności rosyjskie dowództwo zwróciło się do miejscowej kurii arcybiskupiej gruzińskiego Kościoła prawosławnego i do gruzińskiego cywilnego gubernatora Gori Wlado Wardzawaszwilego, który od kilku dni urzęduje w mieście.

Rosyjski posterunek ustawiony dwa km przed wjazdem do Gori przepuszcza konwoje humanitarne, ale dowodzący nim oficer odmawia wjazdu dziennikarzom, którzy po wylegitymowaniu są odsyłani z powrotem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: The Sun, PAP

Źródło zdjęcia głównego: YouTube