Niepokojąca aktywność Rosji przy granicy Łotwy. Ambasador na dywaniku

Rosyjskie bombowce przechwycone nad Bałtykiem przez Holendrówdefensie.nl

Aktywność wojska rosyjskiego przy granicy Łotwy podważa zaufanie i zwiększa napięcie między krajami - ostrzegł minister obrony Łotwy Raimonds Vejonis po rozmowie z ambasadorem Rosji w Rydze Aleksandrem Wieszniakowem.

Vejonis poprosił ambasadora o spotkanie, aby omówić wojskową aktywność Rosji w strefie przygranicznej. Minister uważa, że aktywne działania Rosjan są niezrozumiałe i wywołują niepokój.

"Po prostu demonstracja siły?"

- W kontekście działań ukraińskich działania Rosji wywołują niepokój. Dlatego poprosiłem ambasadora, żeby wyjaśnił, dlaczego rosyjskie okręty wojskowe i samoloty prowadzą manewry zaledwie kilka kilometrów od naszej granicy. Pojawiają się pytania - taka aktywność jest pod adresem Łotwy czy to po prostu demonstracja siły? - mówił Vejonis.

Dodał, że w interesie Łotwy jest budowa konstruktywnego dialogu i współpracy z Rosją. - Jesteśmy za dobrosąsiedzkimi stosunkami z Rosją. Jednym z przejawów takich relacji jest możliwość otwartego mówienia o obawach i niejasnych kwestiach - dodał minister obrony Łotwy.

Nocni Łowcy kontra trzy T-55. Łotwa łatwym łupem dla Rosji - CZYTAJ ANALIZĘ

Autor: //gak / Źródło: Delfi.lv

Źródło zdjęcia głównego: defensie.nl