Steven Seagal ma szkolić rosyjskich żołnierzy. "Będą umieli uciekać, wykonując dziwne ruchy rękami"

Autor:
kgo//mm
Źródło:
Twitter/@DefenceU, Reuters, TASS, tvn24.pl
Steven Seagal obserwował defiladę w Moskwie
Steven Seagal obserwował defiladę w MoskwieReuters Archive
wideo 2/2
Reuters ArchiveSteven Seagal obserwował defiladę w Moskwie

Rosyjskie państwowe media poinformowały, że Steven Seagal ma zaangażować się w szkolenie przyszłych rosyjskich żołnierzy. Doniesienia te w kpiący sposób skomentowało ukraińskie ministerstwo obrony. "Teraz będą umieli uciekać, wykonując przy tym dziwne ruchy rękami" - stwierdzono, nawiązując do krążących od lat żartów z aktora.

Powiązana z Kremlem agencja informacyjna TASS przekazała, że 18 marca Steven Seagal, główny instruktor Rosyjskiej Federacji Aikido, wziął udział w ceremonii otwarcia Ogólnorosyjskiego Centrum Aikido "Tajfun" w Moskwie. Jak podano, jednym z celów nowego centrum ma być "przygotowanie młodzieży do służby w Siłach Zbrojnych Rosji".

Ukraina kpi z Seagala

Kilka dni później na medialne informacje o zaangażowaniu 70-letniego gwiazdora filmów akcji w szkolenie przyszłych członków rosyjskiej armii prześmiewczo zareagowało ukraińskie ministerstwo obrony.

"Media donoszą, że Rosjanie zrekrutowali Stevena Seagala, by uczył ich żołnierzy sztuk walki. Plotki głoszą, że częścią szkolenia będzie technika biegania w stylu Seagala. Teraz rosyjscy żołnierze będą umieli uciekać ze swoich pozycji, wykonując przy tym dziwne ruchy rękami" - napisano 23 marca na oficjalnym koncie resortu.

ZOBACZ TEŻ: Wraz z liczbą ofiar narasta krytyka wojny w rosyjskim internecie. "Maszynka do mielenia mięsa"

Seagal przedmiotem żartów

Czym jest wspomniany przez ukraińskie ministerstwo "styl Seagala"? Chodzi o charakterystyczny dla 70-letniego aktora sposób biegania, który od ponad dekady jest przedmiotem kpin i żartów ze strony internautów. W komentarzach, zawierających często fragmenty z filmów ze Stevenem Seagalem, zwracano uwagę zwłaszcza na ruchy rąk aktora. W 2021 roku serwis rozrywkowy The A.V. Club żartował, że Seagal biega "jak nietrzymający moczu maluch z makaronem zamiast ramion".

Seagal w propagandzie Rosji

Jak przypomina agencja Reutera, Steven Seagal od lat wykorzystywany jest przez rosyjską propagandę. W 2014 roku otwarcie poparł aneksję Krymu, w 2016 roku otrzymał obywatelstwo Rosji, z kolei w 2021 roku dołączył do jednej z prokremlowskich partii. Pod koniec lutego Władimir Putin przyznał Stevenowi Seagalowi rosyjski Order Przyjaźni za jego rolę "specjalnego przedstawiciela MSZ Rosji do spraw stosunków humanitarnych ze Stanami Zjednoczonymi i Japonią".

ZOBACZ TEŻ: Spalony rosyjski czołg przed ambasadą w Berlinie. "Świadectwo porażki Rosjan"

Autor:kgo//mm

Źródło: Twitter/@DefenceU, Reuters, TASS, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive

Pozostałe wiadomości