Został skazany za rysunki córki, ale uciekł. Media: Aleksiej Moskalow został zatrzymany

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP

Niezależny rosyjski portal Meduza podał, że Rosjanin Aleksiej Moskalow, represjonowany przez władze za antywojenny rysunek swojej córki, został zatrzymany w Mińsku. Dzień wcześniej mężczyzna uciekł z aresztu domowego. Sąd skazał go na dwa lata kolonii karnej.

Adwokat Dmitrij Zachwatow, który kontaktował się z Aleksiejem Moskalowem po jego ucieczce, poinformował, że nie może potwierdzić zatrzymania swego klienta. Przyznał jednak, że prawdopodobnie do tego doszło, bo nie zdołał dodzwonić się do Moskalowa i stracił z nim kontakt - podała Meduza.

Kolonia karna dla samotnego ojca dziewczynki

Moskalow został skazany na dwa lata kolonii karnej na podstawie przepisów o karach za "dyskredytację armii", wprowadzonych w Rosji po rozpoczęciu agresji na Ukrainę. Skazano go za antywojenne rysunki jego 13-letniej córki oraz antywojenne komentarze w mediach społecznościowych.

CZYTAJ TEŻ: "Proszę, tylko się nie poddawaj". 13-letnia Masza pisze do skazanego na kolonię karną taty

W pierwszych dniach marca jego córka, 13-letnia Masza, trafiła do ośrodka opiekuńczego za narysowanie w szkole antywojennego obrazka. Ojca, jedynego opiekuna dziecka, umieszczono w areszcie domowym, z którego uciekł we wtorek. Mężczyzna nie był obecny przy odczytywaniu wyroku.

Władze domagają się, by Moskalowowi odebrać prawa rodzicielskie. Decyzja zapadnie na początku kwietnia. Masza Moskalowa nadal przebywa w ośrodku dla nieletnich.

CZYTAJ TAKŻE:

Rozmawiali w restauracji o Ukrainie. Jeden z gości wezwał policję, para została ukarana aresztem i grzywną

Nawet 20 lat więzienia za datek wpłacony na Ukrainę

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości