TVN24 | Świat

Nie żyje Jurij Szatunow. Wokalista zespołu Łaskowyj Maj zmarł na atak serca

TVN24 | Świat

Autor:
tas/mtom
Źródło:
Interfax, TASS, dp.ru
Szpital Domodiedowo w obwodzie moskiewskim
Google Earth Szpital Domodiedowo w obwodzie moskiewskim

Rosyjska agencja Interfax poinformowała o śmierci Jurija Szatunowa, wokalisty popularnego pod koniec lat osiemdziesiątych zespołu Łaskowyj Maj. 48-letni piosenkarz - według źródeł Interfaxu - zmarł z powodu ataku serca.

- Dziś w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija - powiedział rzecznik Szatunowa Arkadij Kudriaszow w rozmowie z agencją TASS. Według źródeł medycznych, cytowanych przez agencję Interfax, Szatunow zmarł w szpitalu Domodiedowo w obwodzie moskiewskim z powodu ataku serca.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Szatunow urodził się 6 września 1973 roku w Baszkirii. Sławę zdobył pod koniec lat 80. w grupie Łaskowyj Maj, w skład której wchodziły dzieci z domu dziecka w Orenburgu. Szatunow trafił do niego w wieku 12 lat, po śmieci matki.

Jurij Szatunow FORUM

Grupa Łaskowyj Maj, utworzona przez kompozytora Siergieja Kuzniecowa, stała się szczególnie popularna dzięki znanemu producentowi Andrejowi Razinowi - podał Interfax. Jej najpopularniejszymi utworami były "Biełyje rozy" ("Białe róże") i "Siedaja Noc" ("Szara noc"). Po rozpadzie zespołu w 1991 roku Szatunow rozpoczął karierę solową.

"Solowa kariera artysty była nie mniej udana. Po opuszczeniu zespołu Łaskowyj Maj piosenkarz nagrał album "Znajesz" ("Wiesz") i zagrał krótką rolę w jednym z filmów. W 1992 roku został zaproszony przez Ałłę Pugaczową do udziału w jej programie. Wtedy też Szatunow po raz pierwszy pojawił się na scenie jako artysta solowy, wykonując piosenkę "Zwiezdnaja nocz" ("Gwiaździsta noc")" - napisał o wokaliście portal Diełowoj Petersburg.

Według Diełowogo Petersburga, w sierpniu zeszłego roku Szatunow dementował pogłoski o swojej śmierci, ponieważ media informowały, że miał zginąć w wypadku drogowym: "Fani martwili się o niego także rok wcześniej. W grudniu 2020 roku producent Andriej Razin powiedział, że Szatunow ryzykuje utratą życia po zakażeniu koronawirusem z powodu długiego uzależnienia od palenia i osłabionych płuc".

Autor:tas/mtom

Źródło: Interfax, TASS, dp.ru

Źródło zdjęcia głównego: FORUM

Pozostałe wiadomości