Zmiany klimatyczne a migracje. Raport Banku Światowego

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Z raportu Banku Światowego wynika, że w związku ze zmianami klimatycznymi około 216 milionów osób może zostać zmuszonych do opuszczenia miejsca zamieszkania. Według autorów studium zmiany klimatyczne będą najbardziej odczuwalne w Ameryce Łacińskiej, Afryce Północnej i Subsaharyjskiej, na terenie Europy Wschodniej i Azji Środkowej, a także w rejonach Azji Południowej oraz Azji Wschodniej i Pacyfiku.

Do 2050 roku około 216 mln osób może opuścić miejsce swojego zamieszkania z powodu nasilających się zmian klimatycznych - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Banku Światowego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autorzy dokumentu wskazali, że zmiany klimatu mogą przyczynić się do ograniczenia ilości wody pitnej i spadku produktywności w określonych częściach globu, a także do podnoszenia poziomu morza. Skutkiem tych zjawisk ma być nasilenie się procesu migrowania dużych populacji.

Zmiany klimatyczne będą odczuwalne w wielu regionach świata

Według autorów studium zmiany klimatyczne będą najbardziej odczuwalne w Ameryce Łacińskiej, Afryce Północnej i Subsaharyjskiej, na terenie Europy Wschodniej i Azji Środkowej, a także w rejonach Azji Południowej oraz Azji Wschodniej i Pacyfiku.

Z kolei według najbardziej optymistycznej prognozy do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania w efekcie zmian klimatycznych będzie zmuszonych około 44 mln osób.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości