Putin śle życzenia światowym przywódcom. W nowym roku liczy na współpracę

kremlin.ruWładimir Putin składa życzenia

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył życzenia noworoczne m.in. prezydentom USA i Francji, kanclerz Niemiec, a także premierowi Wielkiej Brytanii. W telegramie do Angeli Merkel Putin wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy, mającej na celu - jak to ujął - "umocnienie rosyjsko-niemieckich partnerskich kontaktów w interesach narodów obu państw i całego kontynentu".

Służba prasowa Kremla poinformowała, że Władimir Putin złożył życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne papieżowi, głowom państw i rządów zagranicznych, a także przewodniczącym organizacji międzynarodowych.

W życzeniach skierowanych do Angeli Merkel Putin napisał, że 2015 rok "potwierdził ważne znaczenie ścisłego współdziałania Rosji i Niemiec dla skutecznego rozwiązywania aktualnych problemów międzynarodowych oraz stawiania czoła wyzwaniom i zagrożeniom, wobec których stoi ludzkość".

Prezydent Rosji wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy, mającej na celu - jak to ujął - "umocnienie rosyjsko-niemieckich partnerskich kontaktów w interesach narodów obu państw i całego kontynentu".

Czynnik kluczowy

W życzeniach do prezydenta USA Putin podkreślił: "Mijający rok potwierdził, że stosunki między Rosją i Stanami Zjednoczonymi są kluczowym czynnikiem gwarantującym bezpieczeństwo międzynarodowe".

Putin wyraził także przekonanie, że budując konstruktywny dialog i współpracę, z uwzględnieniem interesów obydwu państw, Rosja i USA mogłyby efektywnie się przeciwstawiać nowym wyzwaniom i zagrożeniom.

Według kremlowskiej służby prasowej prezydent wysłał życzenia także m.in. do prezydenta Francji Francoisa Hollande'a, premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, królowej Elżbiety II, przywódców państw byłego Związku Radzieckiego i innych przywódców państw i rządów na świecie.

Autor: tas/ja / Źródło: PAP, kremlin.ru

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości