"Putin poślubił gimnastyczkę". Rzecznik: Nie wiem, skąd się wzięła ta informacja

 
Kabajewa została odznaczona przez Putina medalem "za zasługi dla ojczyzny"kremlin.ru

Władimir Putin i Alina Kabajewa wzięli ślub - taka stugębna plotka narodziła się w weekend. Głos w jej sprawie musiał zabrać więc rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Zaczęło się od Twittera, gdy jeden z użytkowników napisał, że "powiedziano mu", iż prezydent w Wałdaju wziął ślub z byłą gimnastyczką i deputowaną do Dumy. Naprowadzić internautę na ten trop miał fakt, że Iwerski monastyr w Wałdaju został "odcięty od świata".

Plotce pomógł Aleksiej Nawalny, najbardziej rozpoznawalny w Rosji przeciwnik Putina, który "zretwittował", czyli przesłał dalej, wpis, dzięki czemu mogło go przeczytać ponad 400 tys. osób śledzących profil Nawalnego na Twitterze.

Rzecznik dementuje

Nic więc dziwnego, że do tablicy wywołany został rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow, cytowany przez "The Moscow Times", mówi wprost: - Nie wiem, skąd się wzięła ta informacja.

Pieskow dodał, że największy problem stanowi to, że gdy Putin według plotki miał być w Wałdaju, był w Soczi. Rzecznik narzekał też, że ludzie powinni skupić się na pracy prezydenta, a nie jego życiu osobistym i nie jest ważne czy ma żonę czy nie. - Zostawmy to jemu - powiedział Pieskow.

Dodał, że Putin nie musi z nikim rozmawiać o swoim prywatnym życiu, a poza tym pracuje tak dużo, że Pieskow "nie wie, jak znajduje na nie czas".

Pytany o poważniejsze sprawy, Pieskow powiedział, że jest zbyt wcześnie, by mówić o tym, czy Putin zdecyduje się na start w kolejnych wyborach prezydenckich w 2018 roku.

Koniec małżeństwa

Władimir Putin i Ludmiła Putin ogłosili swoje rozstanie 6 czerwca wieczorem na antenie publicznej telewizji Rossija 24. Państwo Putin stwierdzili, że ich małżeństwo jest skończone i od dawna nie mieszkają razem.

60-letni Władimir i 55-letnia Ludmiła Putinowie wzięli ślub w 1983 r.

Autor: mtom / Źródło: Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty: