"Przestępczy rozkaz". Ławrow o wysłaniu wojska do Donbasu


Rosyjskie MSZ uznało decyzję p.o. prezydenta Ukrainy o rozpoczęciu operacji przeciwko separatystom z użyciem armii za "przestępczy rozkaz" - informuje w niedzielę agencja Interfax.

W oświadczeniu w tej sprawie zażądano od Zachodu "wzięcia jego ukraińskich sojuszników pod kontrolę". "Zachód jest teraz odpowiedzialny za zapobieżenie wojnie domowej na Ukrainie" - głosi oświadczenie rosyjskiego MSW. Zapowiedziano też pilne wniesienie dyskusji na temat sytuacji we wschodniej Ukrainie do porządku obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Ukraina walczy z separatystami

Turczynow ogłosił w niedzielę, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) rozpoczyna szeroką akcję antyterrorystyczną, w której zostaną użyte także siły zbrojne. Poinformował, że decyzję tę podjęła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w związku z działaniami prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju, gdzie zajmowane są siedziby instytucji państwowych. P.o. prezydenta dał separatystom czas na złożenie broni do poniedziałku i oświadczył, że jeśli to uczynią, obejmie ich amnestia.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: nsz//gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości