Niezaszczepieni z zakazem wejścia do nowojorskich restauracji. Prezydent Brazylii zjadł pizzę na zewnątrz

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który przybył do Stanów Zjednoczonych na sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ, zamiast spędzić wieczór w jednej z nowojorskich restauracji musiał zadowolić się kawałkiem pizzy, który w towarzystwie swych współpracowników zjadł na chodniku na Manhattanie. Jako osoba niezaszczepiona Bolsonaro nie mógł wejść do żadnego z lokali w Nowym Jorku – zwróciła uwagę agencja Reutera.

Członkowie delegacji prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, który przyleciał do Nowego Jorku na 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcie przywódcy, który w niedzielę wieczorem, w otoczeniu swych współpracowników, zjadł pizzę przed lokalem na Manhattanie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Bolsonaro, który nie jest zaszczepiony przeciw COVID-19, nie mógłby wejść do żadnego z lokali w Nowym Jorku, gdzie wymagane jest okazanie certyfikatu szczepionkowego. Zwolennicy brazylijskiego prezydenta chwalili go jednak za "skromność", jaką wykazał się ich lider, ciesząc się kawałkiem pizzy zjedzonym nieopodal hotelu, w którym się zatrzymał.

Burmistrz Nowego Jorku apeluje do przywódców

Populistyczny Bolsonaro w czasie pandemii COVID-19 wykazywał się sceptycyzmem wobec zagrożenia, jakie niesie koronawirus. Brazylijski prezydent szczycił się faktem, iż nie został zaszczepiony, a przed przylotem do Nowego Jorku mówił, że jego system immunologiczny jest na tyle silny, by odeprzeć koronawirusa. W poniedziałek u członka delegacji Bolsonaro została wykryta obecność koronawirusa. Nie pokrzyżowało to jednak planów spotkania prezydenta z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem. Pytany przez szefa rządu Wielkiej Brytanii, czy się zaszczepił, Bolsonaro odparł, że "jeszcze nie".

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio apelował do światowych liderów, "w szczególności do Bolsonaro", by zaszczepili się przeciw COVID-19, zanim przybędą na szczyt ONZ. - Jeżeli nie chcecie się szczepić, nie przyjeżdżajcie - mówił na konferencji prasowej.

Bolsonaro będzie pierwszym światowym przywódcą, który we wtorek zabierze głos na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/gilsonmachadoneto/

Pozostałe wiadomości