TVN24 | Świat

Od kilku dni dryfował bez załogi. Operacja zakończona sukcesem

TVN24 | Świat

Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP

Pływający pod holenderską banderą frachtowiec Eemslift Hendrika, który od kilku dni dryfował u wybrzeży Norwegii, został odholowany w bezpieczne miejsce. Załoga jednostki została ewakuowana z pokładu po tym, jak statek z powodu sztormu przechyli się na bok i zaczął nabierać wody.

Kłopoty statku Eemslift Hendrika, transportującego jachty, zaczęły się w poniedziałek wieczorem. Podczas sztormu ładunek zaczął się przemieszczać i na pokład wdarła się woda. Załoga została ewakuowana przez norweską straż przybrzeżną i od tego czasu statek dryfował u wybrzeży Norwegii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W środę holenderska firma Boskalis rozpoczęła przygotowania do akcji ratunkowej. Ta sama firma niedawno z sukcesem brała udział w przemieszczeniu kontenerowca, który zablokował Kanał Sueski.

Z informacji holenderskich mediów wynika, że w środę około godziny 22 ratownikom udało się połączyć dryfujący statek z holownikiem. - Pozostajemy teraz w bezpiecznej odległości od wybrzeża i szukamy miejsca, gdzie możemy zacumować - powiedział portalowi NOS rzecznik firmy Boskalis.

Eemslift Hendrika jest własnością holenderskiej firmy Amasus Shipping. Statek transportujący jachty płynął z Bremerhaven w Niemczech do Kolvereid w Norwegii.

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP