Świat

Najbogatszy Amerykanin ma 56 lat i 66 mld dolarów

Świat

WikipediaBill Gates (na zdj

Magazyn "Forbes" opublikował na swojej stronie internetowej ranking 400 najbogatszych Amerykanów. Na pierwszym miejscu znalazł się założyciel Microsoftu Bill Gates. Jego majątek szacuje się na 66 miliardów dolarów.

56-letni Gates od lat znajduje się w czołówce najbogatszych ludzi świata. Jednak w ostatnich latach za największego krezusa uważany jest meksykański przedsiębiorca Carlos Slim Helu.

Drugie miejsce na liście magazynu "Forbes" przypadło guru inwestorów giełdowych, 82-letniemu Warrenowi Buffettowi (46 miliardów dolarów.). Warto zaznaczyć, że Gates i Buffett są jednocześnie jednymi z największych żyjących filantropów.

Ostatnie miejsce na podium zajął dyrektor koncernu Oracle, 68-letni Larry Ellison. Jego majątek oszacowano na około 41 miliardów dolarów.

Rodzinne interesy i burmistrz

W pierwszej dziesiątce - miejsce czwarte i piąte - znajdują się m.in. jeszcze bracia Charles i David Kochowie, właściciele Koch Industries - największej prywatnej firmy w USA (zatrudnia ona w tym kraju ok. 50 tys. osób). Mają w sumie po około 31 miliardów dolarów.

Na kolejnych miejscach wygodnie rozsiedli się przedstawiciele rodziny Waltonów: szóste należy do Christy Walton (27,9 miliarda dolarów), siódme do Jima Waltona (26,8 miliardów), ósme do Alice Walton (26,3 mld), a dziewiąte do S. Robsona Woltona (26,1 mld). Wszyscy oni są dziedzicami fortuny sieci Wal-Mart.

Pierwszą dziesiątkę zamyka burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg z majątkiem rzędu 25 miliardów dolarów.

Autor: jak//gak / Źródło: "Forbes"

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia