Świat

Nagrał poniżanego nagiego demonstranta. "Musiał uciekać z kraju"

Świat

Tak milicjanci znęcają się nad zatrzymanym
Fari Ahad | YoutubeTak funkcjonariusze znęcają się nad zatrzymanym

Oficer milicji, który wrzucił do sieci słynne już wideo ukazujące nagiego antyrządowego demonstranta maltretowanego przez funkcjonariuszy, uciekł z kraju - twierdzi serwis TSN, cytowany przez inne ukraińskie media.

Nagranie, na którym nagi Mychajło Hawryluk jest poniżany przez berkutowców powstało 22 stycznia i natychmiast stało się jednym z symboli ukraińskich antyrządowych protestów.

Na nagraniu widać, jak rozebrany młody człowiek stoi na śniegu w samych butach. Znajduje się przy milicyjnym minibusie, a otaczający go funkcjonariusze wykrzykują pod jego adresem obelgi, robią sobie z nim zdjęcia i nagrywają telefonami komórkowymi. Na ciele zatrzymanego widać ślady pobicia.

Wszystko to rozgrywało się przy parku Maryjskim, na ulicy Hruszewskiego, gdzie znajdują się siedziby rządu i parlamentu. Rzeczniczka MSW w Kijowie Olga Biłyk poinformowała "Ukrainską Prawdę", że wszczęto już śledztwo w sprawie incydentu.

Hawryluk wrócił na Majdan, los autora filmu nie był znany aż do teraz, gdy serwis TSN poinformował, że musiał on - jak się okazało milicjant - uciekać z kraju.

Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżu
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: mtom / Źródło: Kyiv Post, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: