Rosyjski czołg strzela w blok mieszkalny z odległości kilkunastu metrów. Nagranie z Mariupola

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Mariupol. Rosyjski czołg ostrzeliwuje budynek mieszkalny
Mariupol. Rosyjski czołg ostrzeliwuje budynek mieszkalnytwitter.com/Polk_Azov
wideo 2/5
twitter.com/Polk_AzovMariupol. Rosyjski czołg ostrzeliwuje budynek mieszkalny

Na nagraniu z Mariupola widać, jak oznaczony literą "Z" rosyjski czołg ostrzeliwuje czteropiętrowy budynek mieszkalny w tym oblężonym przez siły rosyjskie mieście. "To demonstracja tego, dlaczego cywilni mieszkańcy Mariupola boją się wychodzić z piwnic i nie wierzą okupantom w sprawie możliwości bezpiecznej ewakuacji" - napisał broniący miasta pułk Azow, który opublikował wideo.

Nie podano informacji, kiedy zostało wykonane to nagranie. Widać na nim oznaczony literą "Z" rosyjski czołg, który z kilkunastu metrów kilka razy strzela w już zniszczony budynek mieszkalny.

Azow przekazał, że w czasie ostrzału w piwnicy bloku ukrywało się 16 cywilów. Nie było tam ukraińskich żołnierzy. Jak wynika z informacji podanych przez wojskowych, następnego dnia po ostrzale z budynku Rosjanie wyprowadzili ocalałych ludzi. Mieszkańców, w tym osoby ranne i starsze, popychano i popędzano. To również pokazano na nagraniu.

Cywile wyprowadzeni przez Rosjantwitter.com/Polk_Azov

"Na tym nagraniu widać demonstrację tego, dlaczego cywilni mieszkańcy Mariupola, w tym ci, którzy ukrywają się na terenie zakładów Azowstal, boją się wychodzić z piwnic i nie wierzą okupantom w sprawie możliwości bezpiecznej ewakuacji z miasta" - napisał pułk w mediach społecznościowych.

Mariupol oblężony przez Rosjan

Oblężenie Mariupola przez rosyjskie wojska trwa od początku marca. Miasto jest pod ciągłymi ostrzałami i bombardowaniami. Ostatnim ukraińskim bastionem są zakłady Azowstal, gdzie bronią się pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej.

ZOBACZ REPORTAŻ: "Oblężenie Mariupola. Ocaleni ze zniszczonego miasta"

Autor:ads/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/Polk_Azov

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości