TVN24 | Świat

Księżniczka Beatrycze urodziła córkę. Brytyjska rodzina królewska powiększyła się. Królowa Elżbieta II ma kolejną prawnuczkę

TVN24 | Świat

Autor:
akw//rzw
Źródło:
tvn24.pl

Brytyjska księżniczka Beatrycze i jej mąż, Edoardo Mapelli Mozzi, doczekali się narodzin pierwszego wspólnego dziecka - Mozzi ma już syna z poprzedniego związku. Beatrycze, wnuczka królowej Elżbiety II, jest dziesiąta w kolejce do tronu.

Brytyjska rodzina królewska na swej oficjalnej stronie podała w poniedziałek, że córka księżniczki Beatrycze i jej męża, którym jest Edoardo Mapelli Mozzi, urodziła się w sobotę, 18 września o godzinie 23.42 w szpitalu Chelsea and Westminster w Londynie.

"Dziadkowie i pradziadkowie dziecka zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością. Rodzina dziękuje całemu personelowi szpitala za wspaniałą opiekę" - napisano w oświadczeniu. Przekazano, że zarówno Beatrycze, jak i noworodek "mają się dobrze, a para nie może się doczekać, aby przedstawić córkę jej starszemu bratu Christopherowi Woolfowi".

Mapelli Monzi, brytyjsko-włoski potentat w branży budowlanej, ma kilkuletniego syna z poprzednią partnerką.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Księżniczka Beatrycze

33-letnia Beatrycze to wnuczka królowej Elżbiety II, starsza córka księcia Yorku Andrzeja i księżnej Sary.

Księżniczka, dziesiąta w kolejce do tronu, i Mapelli Mozzi, dziś 37-letni, pobrali się w lipcu zeszłego roku podczas prywatnej ceremonii w kaplicy w Windsorze. Swoje zaręczyny para ogłosiła we wrześniu 2019 roku. Ślub został najpierw przełożony, a później ograniczony co do wystawności w związku z restrykcjami wprowadzonymi przez rząd z powodu epidemii COVID-19.

Beatrycze, u której w dzieciństwie rozpoznano dysleksję, regularnie wspiera akcje charytatywne i dzieci walczące z tym schorzeniem.

W lutym młodsza siostra Beatrycze, księżniczka Eugenia, urodziła syna.

Brytyjska rodzina królewskaPAP/REUTERS

Autor:akw//rzw

Źródło: tvn24.pl