Księżna Kate ma nowotwór. Reakcje światowych przywódców i celebrytów

Źródło:
TVN24

Wiadomość o chorobie nowotworowej księżnej Kate spotkał się z reakcją polityków i celebrytów. Do głosów wsparcia przyłączyła się między innymi amerykańska para prezydencka Joe i Jill Bidenowie. "Łączymy się z milionami na całym świecie i modlimy się, byś wyzdrowiała" - napisał prezydent USA.

W opublikowanym w piątek późnym popołudniem nagraniu wideo 42-letnia księżna Kate poinformowała, że po przebytej w połowie stycznia operacji jamy brzusznej zdiagnozowano u niej nowotwór i przechodzi obecnie chemioterapię zapobiegawczą.

W związku z tą informacją swoje oświadczenie wydali książę Harry i Meghan Markle. Powrotu do zdrowia życzyli jej między innymi premier Rishi Sunak i były premier Boris Johnson.

Reakcje światowych przywódców

Wyrazy wsparcia wyrażają również światowi przywódcy - prezydent USA Joe Biden powiedział w piątek, że modli się o wyzdrowienie księżnej Kate.

Amerykański prezydent napisał na portalu X, że wraz z żoną Jill "łączymy się z milionami na całym świecie i modlimy się, byś wyzdrowiała, księżniczko Kate".

W oddzielnym wpisie Jill Biden napisała do księżnej Kate: "Jesteś odważna, kochamy cię".

Wyrazy wsparcia popłynęły również z Francji. "W tym trudnym okresie, przez który przechodzisz, Brigitte i ja życzymy ci powrotu do zdrowia" - napisał na platformie X prezydent Francji Emmanuel Macron. "Twoja siła i odporność inspirują nas wszystkich" – dodał.

Z kolei kanadyjski premier Justin Trudeau napisał, że jest myślami z "księżną Walii, jej dziećmi i całą rodziną królewską". "W imieniu Kanadyjczyków przesyłam moje wsparcie w trakcie leczenia. Wszyscy życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał.

Celebryci wspierają księżną Kate

Wiadomość o chorobie nowotworowej księżnej odbiła się szerokim echem wśród celebrytów - popularna aktorka Olivia Munn, która niedawno ujawniła własną diagnozę raka piersi, podziękowała księżnej za to, że pokazała "jak to jest walczyć z wdziękiem i determinacją".

Była prezenterka programu "Today" Katie Couric, która w 2022 roku walczyła z rakiem piersi, również wyraziła swoje wsparcie. Z kolei walijska aktorka Catherine Zeta-Jones napisała na Instagramie: "Walia i świat są z tobą. Księżno Walii, kocham cię, zawsze".

Autorka/Autor:asty

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@RoyalFamily