Królowa idzie z duchem czasu. Świąteczne orędzie w 3D


W świątecznym orędziu królowa Elżbieta II podziękowała wszystkim, którzy spędzają Boże Narodzenie w pracy. Po raz pierwszy nagrane zostało w wersji 3D. Wyemitowała je telewizja w Wielkiej Brytanii oraz stacje w krajach Wspólnoty Brytyjskiej.

Królowa w tegorocznym orędziu mówiła m.in. o obchodach Diamentowego Jubileuszu. - To był rok świętowania - powiedziała. - Entuzjazm, z jakim przywitano obchody Jubileuszu będzie na zawsze zapamiętany przeze mnie i moją rodzinę - dodała. Przypomniała też o tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. - Ci, którzy widzieli osiągnięcia i odwagę olimpijczyków i paraolimpijczyków, zostali zainspirowani przez ich umiejętności, poświęcenie, trening i wspólną pracę - powiedziała. - Osiągając ich własne sportowe cele, dali nam możliwość dzielenia wrażeń - mówiła.

Podziękowanie dla służb Podziękowała też członkom wojska, służb medycznych, policji, straży pożarnej i wszystkim, którzy pracują w czasie Świąt. - To dzięki nim czujemy się bezpiecznie - powiedziała. Zaznaczyła, że z pewnością będą tęsknić za rodziną w Boże Narodzenie. Zachęciła też ludzi do pamiętania o tych, którzy spędzają Święta samotnie. - A ci, którzy stracili bliskich, z pewnością będą ich tego dnia wspominać - dodała. Większość członków brytyjskiej rodziny królewskiej świętuje razem z królową w rezydencji w Sandringham. Książę William wraz z żoną Catherine postanowili zmienić tę tradycję; Boże Narodzenie spędzają z rodzicami Kate.

Autor: jk/tr / Źródło: Reuters TV