Królowa Elżbieta II: COVID-19 zostawia człowieka zmęczonym i osłabionym

Autor:
momo/kg
Źródło:
tvn24.pl

Brytyjska królowa Elżbieta II spotkała się w niedzielę z zespołem londyńskiego szpitala Royal London Hospital, wirtualnie otwierając nowe skrzydło placówki. Monarchini, która w lutym zachorowała na COVID-19, powiedziała w trakcie spotkania, że choroba "zostawia człowieka zmęczonym i osłabionym".

"Jako mecenas Royal London Hospital, królowa dokonała oficjalnego otwarcia oddziału im. Królowej Elżbiety, który zbudowano w zaledwie 5 tygodni w odpowiedzi na COVID-19" - poinformowano na profilu rodziny królewskiej na Twitterze. Elżbieta połączyła się z personelem oraz pacjentami placówki, którzy opowiedzieli jej o swoich doświadczeniach z pandemii.

Na spotkaniu obecny był m.in. Asef, który w grudniu wraz z całą rodziną zachorował na COVID-19 i był leczony w londyńskim szpitalu. Zapytany przez królową, jak się czuje, odparł, że dochodzi do siebie. - Cieszę się, że masz się lepiej - powiedziała królowa, która sama przechorowała COVID-19. Przyznała, że "choroba zostawia człowieka zmęczonym i osłabionym".

COVID-19 w Pałacu Królewskim

W lutym Pałac Buckingham poinformował, że królowa miała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, ale doświadcza jedynie łagodnych objawów, podobnych do przeziębienia. Mimo choroby królowa kontynuowała wykonywanie lekkich obowiązków.

95-letnia monarchini jest w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19 i przyjęła także dawkę przypominającą.

Obawy o to, że monarchini mogła być narażona na kontakt z koronawirusem, pojawiły się 10 lutego, gdy pozytywny wynik testu miał jej najstarszy syn, książę Karol i okazało się, że Elżbieta II widziała się z nim dwa dni wcześniej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: RoyalFamily/TWITTER

Pozostałe wiadomości