YouTube zablokuje wszystkie materiały zawierające treści antyszczepionkowe

Autor:
akw/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
"Zaczęliśmy przyjmować znowu pacjentów z ciężkimi postaciami COVID-19. To głównie osoby niezaszczepione"
"Zaczęliśmy przyjmować znowu pacjentów z ciężkimi postaciami COVID-19. To głównie osoby niezaszczepione"TVN24
wideo 2/25
TVN24"Zaczęliśmy przyjmować znowu pacjentów z ciężkimi postaciami COVID-19. To głównie osoby niezaszczepione"

YouTube na swoim blogu uprzedził, że będzie blokował wszystkie materiały zawierające nieprawdziwe informacje dotyczące szczepionek na koronawirusa i podważające ich skuteczność. Usunął także konta znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego.

Amerykański serwis internetowy YouTube już wcześniej wprowadził zasady zakazujące publikacji filmów zawierających fałszywe informacje na temat szczepionek przeciw COVID-19, teraz rozszerzył je także na inne preparaty.

YouTube będzie blokować treści antyszczepionkowe

Serwis należący do giganta technologicznego Alphabet Inc. zapowiedział zablokowanie materiałów, w których padają stwierdzenia, że szczepionki są niebezpieczne, powodują długotrwałe problemy zdrowotne lub nie są skuteczne, a także takich, w których pojawiają się błędne informacje na temat substancji zawartych w preparatach.

>> Czytaj więcej o zdrowiu w fact-checkingowym serwisie Konkret24

"Washington Post" podał w środę, że serwis usunął także kilka kanałów prowadzonych przez znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego, między innymi Roberta F. Kennedy'ego Jr. i Josepha Mercolę.

Treści antyszczepionkowe. Giganci krytykowani

Dziennikarze Agencji Reutera z kolei zauważyli, że YouTube i inni giganci technologiczni, tacy jak Facebook i Twitter, byli krytykowani za to, że nie robią wystarczająco dużo, aby powstrzymać rozpowszechnianie w swoich serwisach fałszywych informacji na temat zdrowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

We wtorek niemieckojęzyczne kanały rosyjskiego nadawcy RT zostały usunięte z YouTube, ponieważ - jak poinformowała firma - naruszyły politykę dotyczącą dezinformacji na temat COVID-19. Rosja następnego dnia nazwała ten ruch "bezprecedensową agresją informacyjną" i zagroziła zablokowaniem YouTube.

Matyja: odpowiedzialność za rozmiar czwartej fali spoczywa na niezaszczepionych
Matyja: odpowiedzialność za rozmiar czwartej fali spoczywa na niezaszczepionychTVN24

Czwarta fala koronawirusa "to fala osób niezaszczepionych"

Eksperci medyczni stale podkreślają, że szczepienia przeciw koronawirusowi zapobiegają ciężkiemu przebiegowi choroby, w tym hospitalizacji i zgonowi.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz w tym miesiącu wymieniał, że największe obłożenie łóżek występuje w województwach, gdzie jest najmniej szczepień. - Liczymy, że te niepokojące niestety wyniki wpłyną na świadomość większości społeczeństwa, które pójdzie się szczepić. Powinny im te trzy województwa, z największym obłożeniem łóżek i z najwyższymi zakażeniami, uzmysłowić, że covid puka do naszych drzwi i zapuka do nas, jeżeli się nie zaszczepimy - przestrzegał.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska także w tym miesiącu zwracał uwagę, że "praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły". - Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – powiedział.

Top 10 mitów o szczepieniach przeciw COVID-19

Akcja "Szczepię się, bo...". Polacy mówią, dlaczego się szczepią

"Wszyscy się szczepią, to dlaczego ja nie?". Polacy mówią, dlaczego się zaszczepili
"Wszyscy się szczepią, to dlaczego ja nie?". Polacy mówią, dlaczego się zaszczepiliTVN24
wideo 2/14

Autor:akw/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości