Specjalna wykładzina, skanowanie, jedno wejście. Z kamerą przez lotnisko w Rzymie

TVN24 | Świat

Autor:
pp/adso
Źródło:
ENEX, PAP

W dobie pandemii specjalne restrykcje dotyczą wszystkich miejsc publicznych. Reporterka telewizji Sky News sprawdziła procedury, jakie obowiązują na lotnisku Fiumicino w Rzymie. Wszystkie porty lotnicze wznowią we Włoszech działalność 3 czerwca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Główny port lotniczy Włoch Rzym-Fiumicino zlokalizowany jest około 20 kilometrów od centrum stolicy Italii. Lotnisko objęte jest specjalnymi restrykcjami z powodu pandemii COVID-19.

Wykładzina, skaner i dezynfekcja

Spośród pięciu terminali działa jeden, który obecnie obsługuje wszystkie przyloty i odloty z włoskiego lotniska. Dostać się można do niego tylko jednym wejściem, przed którym położona jest specjalna wykładzina, zabezpieczająca przed bakteriami i drobnoustrojami.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Reporterka Sky News, która prezentuje procedury na włoskim lotnisku, relacjonuje, że po wejściu do terminala specjalnie wydzielonym korytarzem staje się przed skanerem, który mierzy temperaturę ciała. Wszystko po to, aby uczynić miejsca odprawy jak najbardziej zabezpieczonymi jeszcze przed kontrolą paszportową i bramkami.

Na lotnisku Fiumicino wszystkie przestrzenie dezynfekowane są przynajmniej kilka razy dziennie. Na nagraniu można zobaczyć czyszczenie pojemników na bagaż podręczny, których, jak relacjonuje reporterka Sky News, służby lotniska są w stanie zdezynfekować nawet osiem tysięcy dziennie. Poręcze schodów ruchomych także są odkażane promieniami UV.

Reporterka mówi także o dezynfekcji bagażu. Jednak, jak podkreśla, kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ma utrzymywanie wymaganego dystansu społecznego. Na całym obiekcie obowiązkowe jest także noszenie masek.

Wszystkie włoskie lotniska wznowią działalność 3 czerwca

20 maja minister infrastruktury i transportu Paola de Micheli przekazała, że 3 czerwca wznowią działalność wszystkie lotniska we Włoszech, zamknięte z powodu pandemii COVID-19. Tego dnia otwarte zostaną granice regionów, a także kraju dla przybyszów z państw europejskich.

Szefowa resortu podkreśliła, że decyzja o otwarciu lotnisk umożliwi wznowienie zarówno połączeń krajowych, jak i międzynarodowych.

Według danych z czwartku z powodu COVID-19 we Włoszech zmarły 33 142 osoby. Od początku pandemii potwierdzono ponad 231 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem.

Obecnie zainfekowanych jest niemal 48 tysięcy Włochów.

Autor:pp/adso

Źródło: ENEX, PAP

Źródło zdjęcia głównego: ENEX

Tagi:
Raporty: