Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, bo był za dobrze ostrzyżony

Autor:
rzw
Źródło:
PAP

Gdy zakłady fryzjerskie są zamknięte - a tak w czasie pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 dzieje się w wielu krajach - dobrze ostrzyżone i ułożone włosy mogą się wydać podejrzane. Przekonał się o tym mieszkaniec Lombardii, który właśnie tym ściągnął na siebie uwagę strażników miejskich.

Włoskie media opisują w piątek historię z miejscowości Rovellasca koło Como w Lombardii. Strażnicy miejscy zobaczyli idącego ulicą mężczyznę z - jak ocenili - zbyt profesjonalnie wykonaną fryzurą. Wydało im się to podejrzane, skoro zakłady fryzjerskie, jak wiele innych placówek usługowych, zostały zamknięte. To jedno z obostrzeń wprowadzonych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i pandemią COVID-19.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Ukarany klient i fryzjer

Funkcjonariusze zatrzymali eleganta do kontroli. Wypytywany, przyznał, że właśnie wyszedł od fryzjera, który otworzył zakład mimo zakazu, zapisanego w rządowym dekrecie o walce z epidemią.

Kary otrzymali i fryzjer, i klient. Sprawę właściciela punktu usługowego zgłoszono też miejscowym władzom.

Google Maps

Koronawirus we Włoszech

We Włoszech zmarło w ciągu ostatniej doby 575 osób zakażonych koronawirusem - podała w piątek Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans wzrósł do 22 745. Dotychczas potwierdzono we Włoszech 172 tys. przypadków koronawirusa, obecnie zainfekowanych w całym kraju jest prawie 107 tys. osób. Liczba chorych od czwartku wzrosła o 355. To najniższy wzrost od 2 marca. Odnotowano największy dotąd wzrost liczby wyleczonych jednego dnia - ponad 2500 osób. Łączna liczba wyleczonych przekroczyła 42 tysiące.

- To pewne, że liczba zgonów będzie dalej spadać, ale musimy pamiętać o konieczności absolutnej ostrożności i uwagi, jeśli chodzi o otwieranie kraju, zarówno życia społecznego, jak i działalności produkcyjnej - oświadczył profesor Franco Locatelli z krajowej Rady ds. Służby Zdrowia, odnosząc się do przygotowywanego wejścia w tzw. fazę drugą epidemii w maju i łagodzenia restrykcji.

Autor:rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości