TVN24 | Świat

Ponad 10 tysięcy nowych zakażeń trzeci dzień z rzędu we Francji

TVN24 | Świat

Autor:
lukl/kab
Źródło:
PAP

Ponad 12,5 tysiąca nowych infekcji koronawirusem wykryto ostatniej doby we Francji. Jak poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia, trzeci dzień z rzędu liczba zainfekowanych przekroczyła 10 tysięcy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto ponad 12,5 tys. nowych infekcji koronawirusem. Wzrost liczby infekcji jest związany z rozprzestrzenianiem się bardziej zaraźliwego wariantu Delta koronawirusa - informuje agencja Reutera.

Wzrost o prawie 90 procent

W zeszłym tygodniu we Francji każdego dnia stwierdzano średnio 6,6 tys. nowych zakażeń. Był to wzrost o blisko 90 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia - wynika z zestawienia agencji.

W liczbie ogłoszonych w niedzielę zakażeń ujęto także niektóre przypadki z soboty, dlatego nie powinna ona być traktowana jako nadzwyczajny wzrost infekcji, niemniej cały czas widoczny jest silny wzrost zakażeń - wyjaśniają francuskie władze zdrowotne.

Liczba zakażeń w kolejnym tygodniu może być związana z ostatnimi demonstracjami. W sobotę odbyło się we Francji 36 protestów przeciw obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 dla medyków i systemowi certyfikatów sanitarnych. Wzięło w nich udział ponad sto tysięcy osób. W Lyonie doszło do starć z policją.

Autor:lukl/kab

Źródło: PAP